Centrul European de Despagubiri SRL

• www.cede.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Centrul European de Despagubiri SRL

Companie acceptabilă pentru cei aflați la primul job

29.10.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Pentru cei care nu au cunoștințe în domeniu, se oferă sprijin și suport. Pachet salarial atractiv pentru cei aflați la început. Posibilități rapide de avansare (mai exact, mutarea dintr-un departament în altul chiar și după o lună, astfel că intervine și creșterea salarială)

Contra
Procedurile de lucru se schimbă de la o săptămână la alta. Favoritisme bazate pe relații personale. Accent pe rezultate cantitative, nu calitative. Colectiv angrenat în bârfă, mediu de lucru ostil. Tragerea la răspundere pentru sarcini prost îndeplinite de foști angajați sau chiar pentru deciziile pe care chiar superiorii le-au încurajat la un moment dat.

Să renunțe la favoritisme și să fie mai organizați. Ar fi de preferat să se țină cont de părerea oamenilor care chiar au cunoștințe în domeniile lor de lucru, fapt atestat de facultățile terminate și experiența de lucru (fiecare să își vadă de departamentul său). Să nu mai fie axați pe atingerea de targeturi, ci pe munca făcută corespunzător. Consider că este mai important să fie rezultatul de calitate, decât ca salariatul să aibă parte de bonusul lunar pentru că s-a atins un număr. Conducerea să se impună cu privire la atitudinea de mahala care este deseori adoptată de angajate. Să angajeze și bărbați, pentru că ar prinde bine pentru crearea unei atmosfere mai prietenoase și destinse.

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti - Referent asigurari
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Am o experienta placuta in aceasta companie

14.12.2017 - Angajat - Part time

Pro
Cunosti oameni noi ai posibilitatea de a invata lucruri noi

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Locuri de muncă
Luxoft Romania
DB Schenker Global Business ...
Procter & Gamble