Regina Maria

Servicii Sanatate

• Site: www.reginamaria.ro

Evaluari companie Regina Maria

O companie tipic romaneasca,o mare dezamagire

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Au cantina in cladire
Colegii sunt ok, exista diversitate, cel mai tanar operator are 18 ani (daca mai lucreaza in prezent), exista si persoane care au peste 40 de ani.
Program flexibil (posibilitatea de a lucra part time).
O zi libera de concediu in plus pe care o poti lua in luna in care este ziua ta de nastere.

Contra
Mizerie de nedescris la toalete.
Se plang mereu de lipsa de personal dar daca le pleaca angajatii nu ii intreaba de ce aleg sa faca asta.
Mizerie si in salile unde se desfasoara activitatea, au un pisoi care zburda liber si imprastie blana peste tot, inclusiv in bucatarie, pe mese, scaune, care se plimba prin toalete si bea apa de acolo, care nu e spalat/ vaccinat/ deparazitat.
Se fura obiecte de valoare si mancarea din bucatarie de catre unii angajati (nu au camere de supraveghere).
Team leaderii sunt promovati prin pile si linguseala si nu prin merite deosbite.
Operatorii de pe linia de suport nu stiu procedurile si ofera informatii eronate agentilor din call center.
Proceduri incomplete, care se schimba zilnic si creeaza confuzie.
Comunicare defectuoasa intre clinici si call center (dureaza uneori si zile pana primesti un raspuns la o solicitare trimisa prin mail).
Contractele de munca/actele aditionale vin tarziu dupa schimbarea functiei.
HR-ul nu raspunde la mail-urile date pe echipa lor.
Munca multa, extrem de multa, chiar, in unele zile din saptamana au si 120 de clienti in asteptare cu 50 de agenti logati, salariile sunt de maxim 1.300 lei +200 lei bonuri de masa la 8h.
Am auzit team leaderi care vorbeau intre ei si spuneau ca X si-a dat demisia si ca au reusit sa traga de el sa ramana in preaviz doua saptamani.
Daca exista cunoscatori de limba engleza care doresc sa preia apeluri de la pacientii straini, sunt platiti doar cu 50 de lei suplimentar lunar (spor de limba straina), in conditiile in care trebuie sa cunosti limba suficient de bine incat sa te descurci cu termenii medicali necesari (bataie de joc).
Pozitiile deschise sunt deja ocupate de catre apropiatii team leaderilor, iar in alte departamente non medicale salariul este si mai mic decar in call center (receptii, baza de date, reclamatii etc.).
Se incurajeaza comportamente abuzive din partea team leaderilor si presiunile asupra angajatilor.
Daca vrei sa schimbi ceva in bine nu ai cum, exista persoane sus puse care nu vor sa modifice nimic, pentru ca e mai bine sa mearga treaba ca la romani, cu bani putini si munca daca se poate cat mai multa si mai diversa, fara vreo investitie in oameni.
In perioadele aglomerate in care se preconizeaza un flux mare de pacienti pe inbound, ei fac campanii de outbound catre alti pacienti, si, culmea ironiei, operatorii trebuie sa vorbeasca fara pauze de nici macar o secunda intre apeluri iar daca isi iau o pauza de 1-2 min sunt mustrati si li se spune sa se treaca pe Available, ba mai mult iti intra un agent de pe linia de suport cu Team Viewer in PC sa vada ce faci de stai, fara sa te anunte.
Mai au un call center in Cluj unde au angajat oamdeni pe care i-au trecut pe linia de suport dupa 2-3 luni de activitate in call center, oameni total incompetenti, care nu cunosc procedurild, nu stiu sa faca nimic, dar nici nu incearca sa gaseasca o solutie sau un raspuns pentru solicitarea ta.
Daca refuzi sa faci munca extra pe care ti-o cer ei si care nu tine de activitatea ta, te ameninta cu o concediere.

Sa isi aleaga mai bine team leaderii, astfel incat sa aleaga oameni competenti, cu studii sau cursuri de people management/ si experienta in conducerea unei echipe.
Sa fie constienti ca exista si alte forme care platesc mai bine oentru activitati similare.
Sa angajeze oamenii si sa ii plateasca in functie de studiile pe care le au.
Sa angajeze suficienti operatori daca nu au intr-un departament, nu sa traga de ceilalti din alte echipe sa le ridice cifrele din rapoarte prin atribuirea sarcinilor din departamentul care nu face fata solicitarilor din partea pacientilor, pe langa taskurile pe care le fac in mod normal.
Sa isi pastreze oamenii vechi si sa ii pretuiasca, sa le acorde bonusuri salariale in functie de vechime.

Full time - Functionar relatii clienti - Bucuresti

Ponderas -Regina Maria
Un job pe care nu il recomamd cunoscutilor

18.09.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariul negociabil
Nu se lucreaza de sarbatorile legale

Go away... far away from this company

13.09.2017 - Fost angajat Full time Util (4)

Pro
Contract legal de munca
Plata salariului la termen

Regina Maria op. call center

02.05.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Valorile companiei sunt destul de solide. Un job pt. experienta.

Nu recomand cunoscutilor

09.02.2017 - Fost angajat Full time Util (3)

Pro
Loc de munca provizoriu

Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Payroll Specialist with German
Janssen Romania / Johnson & ...
Strainatate
Locuri de munca Medecins Sans Frontieres Supply Logistician
Medecins Sans Frontieres
BUCURESTI, Strainatate, Iasi
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL R2P Site Coordinator with French
Janssen Romania / Johnson & ...
Strainatate
Locuri de munca Biofarm Specialist Trade Marketing
Biofarm
Locuri de munca Biofarm Asistent vanzari
Biofarm
Cu bonus lunar din vanzari nu am depasit 2500 ron
Posibilitate de avansare
Inginer design
Curat., caldura, interactionare cu oameni, munca mai deloc sau in dorul lelii.
Casier
Graphic designer