CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Experienta de la CGS a avut de toate. In primul rand ce fac ei este ca ajuta niste studenti sau proaspat absolventi sa isi gaseasc un loc de munca cu un salariu decent. Apoi pentru oameni cu mai multa experienta, aptitudini pot avea chiar si pozitii bune pe alte departamente, nu pe Sprint unde am fost eu. Acolo in general se avanseaza pe pile - in sensul ca azi vad un tip care e posibil sa fie nou, adica e nou, e agent trei zile si apoi e direct support si peste cateva luni e te miri ce sef de echipa - desi nimeni nu il stie si nu isi aminteste sa fi fost cu el in training... Sau a doua varianta de "avansare", din "interiorul companiei" cum le place lor sa spuna, adica atunci cand ai ceva capabilitati, la fel de mediocre ca ale oricarui alt agent, insa tu de fapt esti prieten cu X sau Y dinainte sa te angajezi, sau preferata mea: tocmai ce te-ai cuplat cu X sau Y - si asta e valabila si pentru fete si pentru baieti, deci no discrimination here! Trebuie sa fiu corecta si sa recunosc ca sunt si oameni care au dobandit mai multe cunostinte decat altii si meritau pe buan dreptate promovarea, dar undeva la un sfert din ei, sa zicem.

13.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- bonusuri nu imposibil de atins
- teamoutings cand castigam competitiile pe echipe
- teambuilding-uri
- petreceri de Halloween si/sau Craciun, etc
- fruit day, Bookster, break room
- dulciuri sau tot felul de bunatati la zile aniversare
- preferinte de orar pe Chat OS

Contra
- cam greu cu HR-ul, fiind companie mare daca voiai adeverinta de orice fel primeai in cateva zile sau chiar o saptamana
- stres maxim pe OS datorita clientilor
- greu cu turele de noapte, asta era proba de foc, de obicei erai obligat sa faci asta in prima luna, mai tarziu puteai sa dai si preferinte

Stiu si ei foarte bine care sunt hibele, dar le compenseaza prin corporatismele astea draguta cu fruit day si dulciuri si evenimente.
Un sfat important ar fi sa promoveze pe drept si sa investeasca in oamenii care vor sa munceasca, nu care vor doar sa profite de relatiile lor
Recomand ca un job de intrare pe piata muncii, probabil ca pe departamentele unde se plateste mai bine se merita sa stai mai mult, I wouldn't know.

Full time - Agent OS - Bucuresti

Destul de ok pentru inceput . Nu este un job stabil.

11.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
-Salariul mereu la timp
-Bonus generos din vanzari (pana la 6 euro/tel vandut)
-Program flexibil 8h

Atmosfera ok, dar job de doi bani

03.12.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
E o companie foarte mare, iar conditiile difera mult de la un proiect la altul. Au si unele joburi ultra specializate si foarte bine platite, dar majoritatea activitatilor lor sunt de call center sau suport administrativ. Sunt unele proiecte unde lumea rupe usa cand se face ora de plecare, iar altele unde se face mult overtime. Sunt proiecte cu orar nasol (ture de noapte, sau orar gen 11-20, de iti strica toata ziua), iar altele cu orar normal de birou, sau cu mai multa flexibilitate. Depinde foarte mult pe ce proiect ai norocul (sau ghinionul) sa nimeresti.

Unde am fost eu, atmosfera era faina, supervizorul ok. Proiectul destul de dinamic, o data la cateva luni apareau activitati noi si erau oportunitati de promovare pe management sau controlul calitatii. Ca sa promovezi nu iti trebuie mare lucru, doar sa te duca putin capul si sa ai ceva social skills.

Management dezastruos

29.11.2018 - Fost angajat Part time Util (6)

Pro
Unii colegi, altceva pozitiv..... nu exista

O rampa de lansare in cariera

27.11.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Salariu decent spre mare in functie de post si proiect

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Genpact Romania