CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Destul de neplacuta. Ca sa nu zic neplacuta total.

22.05.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Contract de munca legal, bonuri de masa

Contra
Multi oameni pusi sefi pe diverse niveluri de la foarte mic la foarte mare, care sunt disperati dupa atingerea unor targeturi devenite strict niste cifre fara sa mai stie cineva ce inseamna cu adevarat.
Probabil sunt amenintari de directori cu pierderea serviciului sau poate nu isi mai primesc bonusurile pentru neatingerea targeturilor. Nu stiu. Dar sunt doar niste roboti indoctrinati de parca ar trebui sa iti dai si viata pentru acea slujba.
Si tineti cont ca eu sunt o persoana energica, cu targeturi proprii stabilite in viata, cu rezultate dovedite. Dar nu pot fi robot fara minte asa cum sunt ei.

Conducerii nu ii pasa de ce se intampla acolo probabil, atata timp cat se produc bani.

Din pacate am realizat pe propria piele cat de adevarate sunt multe dintre evaluarile de pe acest site.

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Operator call center
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie in general ok oentru a lucra, nu esti platit neaparat bine dar e in raport cu munca, depinde de proiect, un loc bun ptr a acumula experienta.

11.05.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Mediu ok de lucru, flexibilitate orar

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Lucrand aici cunosti lumea. O sa vorbesc aici in principal de proiectul Sprint, unde se fac cele mai multe angajari. Este un review lung, dar tot ce povestesc

10.05.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
E genul de slujba mai ok decat sa faci munca fizica.
O sa interactionezi cu toate tipurile de oameni si o sa vezi ce inseamna cu adevarat corporatiile.
Acces rapid de la metrou si cladire moderna.
O punte foarte buna de lasare pentru o cariera in customer service, deoarece CGS este renumit pentru duritate.
Salariu destul de bun pentru o pozitie fara experienta, platesc dublu orele suplimentare si nu esti obligat sa le faci daca nu esti interesat.
Foarte rar se vor organiza petreceri cu alcool din partea firmei (una mare anuala care nu e garantata si la care nu participa toti - evident unii lucreaza).
Din cand in cand se aduc snakuri pe etaj.
Vei invata sa fii responsabil.
Vei invata in mod natural cum sa mediezi si ceva tactici de vanzari (asta daca vei depune efort in privinta asta).
Colectivul fiind tanar se poate sa ai parte de niste experiente interesante, dar asta nu e meritul firmei,o sa va dati seama de mai jos de ce angajeaza mereu tineri fara experienta.

CGS

09.05.2018 - Angajat - Full time

Pro
Proiecte tehnice ok.
Salariul bun.
Locatia.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Colectiv super ok mediu de lucru placut

04.05.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Colectiv tanar colegi super ok "sefi"colegi cu responsabilitate

Locuri de muncă
Benchmark România