CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Dead end Jobs! Another brick in the wall!

01.03.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Bun pentru entry levels.

Contra
Nu ai oportunitati de avansare.
Managerii nu au people skills.
Esti doar un numar de pe care compania face bani.

Investiti in oameni, traininguri adevarate si apreciati toti oamenii buni.

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Technical Support Engineer
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie in care e ok sa

01.03.2018 - Fost angajat 2012 - Full time

Pro
Mediu de lucru placut, tineresc.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Cel mai bine e sa vii sa vezi. Experientele difera in functie de proiect.

12.02.2018 - Angajat - Full time

Pro
Am doua luni de cand lucrez aici, timp in care, pot spune, am avut timp sa vad cam cum merg lucrurile aici. Lucrez ca Operator IT in limba Engleza. Eu zic ca, inainte sa criticati aiurea pe forum, trebuie sa luati jobul asta, ca ce este defapt. O rampa de lansare, catre alte oportunitati mai mari. E un entry level. Sa te plangi ca nu primesti 3000 RON minim la nivelul in care tu abia ai iesit din facultate si nu ai vazut in viata ta cum arata un birou corporate, mi se pare total aberant. Pentru ce este CGS, este foarte decent. Insa acum depinde si de proiectul pe care lucrezi, deoarece experienta difera foarte mult in functie de proiect...Poti sa prinzi cel mai chill proiect, unde te duci de drag, si lucrezi in cel mai frumos colectiv, sau poti sa prinzi un proiect total canceros, care te usuca de tot. Eu am avut noroc, si am prins cred, cel mai bun proiect din CGS, cu o echipa foarte calumea, team leader foarte de treaba, oameni care te ajuta mereu cand nu stii sigur ce trebuie sa faci. Plus ca, daca ai inclinatie, prinzi tot mersul din 3 zile de training, nu ai nevoie de mai mult. Programul este flexibil, iar de cele mai multe ori, leaderul asculta cum vrei sa lucrezi, si te programeaza, in limita valabilitatii celorlalti agenti. Birourile sunt foarte okay, friendly, poti interactiona cu lumea lejer, But then again, nu vorbesc in numele tuturor proiectelor din CGS. Per total, experienta merita, avand in vedere ca am venit din provincie pentru jobul asta.

Auditor scoring clienti banca Dell Financial Services

12.02.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
Job pro-activ, taskuri complexe

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Am lucrat pe call-center si am capatat experianta in comunicarea cu oamenii.

08.02.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
- optiune part-time
- sala de mese cu frigider
- sala de relaxare/jocuri

Locuri de muncă
Luxoft Romania