CGS Romania

BPO & Servicii

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

O companie in general ok oentru a lucra, nu esti platit neaparat bine dar e in raport cu munca, depinde de proiect, un loc bun ptr a acumula experienta.

11.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mediu ok de lucru, flexibilitate orar

Contra
Salariul un pic mai mic ca in alte parti

Cresterea salariilor

Full time - Agent suport tehnic - Sibiu

Lucrand aici cunosti lumea. O sa vorbesc aici in principal de proiectul Sprint, unde se fac cele mai multe angajari. Este un review lung, dar tot ce povestesc este adevarat si sunt lucruri pe care multi dintre cei care lucreaza acolo nu le-au constientizat sau nu le-au aflat. Pe scurt compania e dura si mizeaza pe un salariu bun la nivelul Romaniei si necunoasterea oamenilor. Nu o sa includ la PRO beneficii precum transportul nocturn (care btw uneori e cu o dubita), bonus de weekend sau noapte, pentru ca sunt lucruri obligatorii dpdv legal desi HR-ul le promoveaza ca fiind "beneficiile firmei". Personal nu imi pare rau ca am lucrat acolo, poate doar ca nu am plecat ceva mai devreme. Daca nu aveti ceva mai bun, va recomand sa incercati o perioada.

10.05.2018 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
E genul de slujba mai ok decat sa faci munca fizica.
O sa interactionezi cu toate tipurile de oameni si o sa vezi ce inseamna cu adevarat corporatiile.
Acces rapid de la metrou si cladire moderna.
O punte foarte buna de lasare pentru o cariera in customer service, deoarece CGS este renumit pentru duritate.
Salariu destul de bun pentru o pozitie fara experienta, platesc dublu orele suplimentare si nu esti obligat sa le faci daca nu esti interesat.
Foarte rar se vor organiza petreceri cu alcool din partea firmei (una mare anuala care nu e garantata si la care nu participa toti - evident unii lucreaza).
Din cand in cand se aduc snakuri pe etaj.
Vei invata sa fii responsabil.
Vei invata in mod natural cum sa mediezi si ceva tactici de vanzari (asta daca vei depune efort in privinta asta).
Colectivul fiind tanar se poate sa ai parte de niste experiente interesante, dar asta nu e meritul firmei,o sa va dati seama de mai jos de ce angajeaza mereu tineri fara experienta.

CGS

09.05.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Proiecte tehnice ok.
Salariul bun.
Locatia.

Colectiv super ok mediu de lucru placut

04.05.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Colectiv tanar colegi super ok "sefi"colegi cu responsabilitate

Ce pot spune despre CGS foarte multe minciuni cu programul si stres

03.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Sincer nu se merita

Locuri de munca TELUS International Europe
TELUS International Europe
QA Tester L1
Atmosfera ok, colegi de treaba, unii cam barfitori. Management fara experienta in leadership si ...
Access la multe informatii despre piata financiara
Lucrator comercial / Inventarist
Salariu la timp.Asigurare medicala.Prima de paste/craciun.Prima de vacanta.
QA Tester L1
Oracle Developer