CGS Romania

BPO & Servicii

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Am plecat din CGS din doua motive, primul fiind cel mai important: - presiunea sefilor si lipsa lor de soft-skills / - salariu

09.08.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Locatia, birourile sunt intr-adevar ok si denota profesionalism

Contra
Lipsa de experienta a leaderilor/sefilor. Nu se investeste in asta. Este un mediu in care iti pui problema daca performanta ta conteaza

CGS nu cred ca se uita pe aici, daca s-ar uita ar da un semn si ar invata ceva. Sau macar ar incerca sa dialogheze, si asta conteaza la imagine

Full time - Confidential - Bucuresti

DFS (Dell Financial Services) - cel mai neprofesionist si dezorganizat loc in care am lucrat vreodata. Ei sunt cei care astazi vor angaja pe ORICINE din cauza demisiilor in masa din ultimele luni.

02.08.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
- Colegii foarte de treaba si deschisi
- Salariul si bonurile se primesc la timp
- La 2 minute de metrou

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in CGS Romania

Experienta la CGS a fost una buna, nu pot sa zic excelenta, dar am avut foarte multe lucruri de invatat. E un mediu placut, cu oameni tineri, veseli si plini de energie

30.07.2017 - Fost angajat Full time Util (20)

Pro
Oameni de nota 20. Nu am gasit un singur om care nu e dispus sa te ajute cand ai nevoie,un mediu placut.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Experienta asa si asa. Compania in sine este OK dar presiunea impusa de sefi nu prea e ok

28.07.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Locatia aproape de metrou. Birourile foarte profi.
Unii colegi.
In functie de cum negociezi salariul e bun

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Eu am avut o experienta ok. Sunt seriosi si ofera tot ceea ce este prevazut in contract

19.07.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Trainingul este destul de cuprinzator ptr Sprint, iar in Sibiu trainerii sunt foarte pregatiti si implicati (Ioana C., Alex S.). Echipa este foarte ok, oamenii se ajuta intre ei, iar suportii acopera foarte bine situatiile in care ai nevoie de ajutor., asa ca nu va panicati daca nu aveti experienta. Daca ai o problema personala gasesti usor intelegere atata timp cat esti preofesional. Managerii pe care eu i-am avut sunt ok. Eu am avut parte de un team leader foarte bun (Andrei B.) care s-a ocupat indeaproape de mine si de un feedback constant.

QA-ul este intelegator si la fel ofera constant feedbackuri vis-a-vis de anumite practici care ar putea duce la inlaturarea de pe proiect. Cu toate ca lumea sustine ca QA-ul nu face nimic altceva decat sa caute nod in papura, asta nu e nici pe departe adevarul. De o potriva incearca sa cauta o portita astfel incat sa eviti un tape pull.

Salariul este undeva la 400 euro fix plus tickete si bonusuri de performanta. Din asta daca esti in parametrii bineinteles se pot obtine bani frumosi. Overall undeva la 2300-2500 lei net. Transportul seara dupa 10 este asigurat.

Locuri de munca Optima Solutions Services SRL
Optima Solutions Services SRL
Business Partner
- Salariile sunt mari
Mediu placut, cafea, ceai , aproape de metrou
Vanzator
Colegii buni si lucru aproape
Operator call center
Account Manager