CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Daca nu aveti alta optiune, da, dar altfel, niciodata, feriti-va de aceasta companie

22.09.2020 - Angajat - Full time

Pro
Nu exista absolut nimic PRO

Contra
Conducerea efectiv te transforma in robot, iti face programul in asa fel incat tu sa nu ai absolut niciun avantaj(sa nu mai vorbim de...PA weekend), ca sa dau un exemplu, pe luna Septembrie 2020 mi-au facut programul cu 6 zile lucrate consecutiv, cu 2 libere, timp de 4 saptamani. Daca vrei concediu...bafta, trebuie anuntat cu 2 saptamani inainte pentru a avea ei timp sa iti modifice programul, tot in favoarea lor...
Beneficii? Absolut niciun beneficiu, incearca sa iti ia ochii cu abonament la Regina Maria si 7card, dar ce sa crezi? Daca vrei sa beneficiezi de ele, trebuie sa le platesti tu lunar, pentru ca ei nu iti platesc nimic, efectiv iti pun doar numele firmei la dispozitie sa iti poti face niste abonamente, jalnic.
Programul este oribil, nu ai pauza de masa, nu ai cele 10 min la fiecare ora cand ar trebui sa te ridici si sa faci miscare, ci doar 4 pauze a cate 15 min toata ziua. Daca ai noroc iti poti uni 2 pauze si sa ai jumatate de ora, dar asta se intampla in mare parte doar in primele saptamani cand esti la inceput, dupa aceea iti va intra apel dupa apel si ti se va spune ca nu se pot acorda decat pauze de 15 min. Un exemplu bun ar fi acela ca de...2 luni nu am mai vazut ce este aceea pauza de masa.
Daca job-ul nu era WFH, clar nu era de stat deloc.
Faceti-va un bine si nu va angajati aici, daca nu ma credeti...incercati, ce sa zic, eu am incercat sa ajut.
La ei in medie (inainte de pandemie) din 20 de oameni care intrau in training, mai ramaneau intre 2-5 mereu, acum pentru ca este WFH, dar doar din cauza pandemiei, le raman din 20 de oameni in jur de 15, ceea ce ii motiveaza sa jongleze cu voi cum vor, dupa bunul plac, pentru ca stiu si ei ca esti "la ananghie" si ca nu ai cum sa iti dai demisia pentru ca e greu altceva de gasit acum
Inca ceva, daca aveti ghinionul sa ajungeti aici, incercati sa intrati pe oricare alt proiect dar nu pe Sprint/T-mobile, putin cam greu, pentru ca numai pe asta au angajat acum, dar am zos sa specific si asta, haowul de pe acest proiect este...nemarginit.

Ooo...doamne...pai in primul rand chiar daca fiecare angajat este o resursa intr-o firma, cei din conducere au responsabilitatea de a-i face pe angajati sa nu se simta ca una, deci ceva ce nu se va schimba niciodata, avand in vedere ca am vorbit cu multe persoane care au lucrat aici ani de zile (doar din cauza plafonarii si pentru ca devenise rutina, si cu asta as vrea sa le dau un sfat celor care au ghinionul sa se angajeze aici, nu va plafonati, continuati sa cautati de munca si veti gasi, chiar daca nu e usor, nu merita sa te autodistrugi in CGS, mie mi-au luat 4 luni sa gasesc din nou ceva ok, dar asta si pentru ca este perioada pandamiei, deci...nu va opriti, nu va plafonati! :D

Angajat - Full time - Bucuresti - Tech support Sprint
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Companie ok pentru primul job

20.09.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Salariul este platit la timp, nu au existat niciodata intarzieri. Exista si diferite bonusuri pentru performanta.

Echipa tanara si oameni foarte faini.

Program cat de cat flexibil in functie de proiectul pe care lucrezi.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Companie serioasa, mediu de lucru agreabil

18.09.2020

Pro
dezvoltare personala

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Probabil își merită notorietatea.

17.09.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Salariu decent pentru BV, plătit la timp.
Alte plusuri... foarte greu de găsit și menționat.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Customer suppport wasn't for me

17.09.2020 - Fost angajat 2017 - Part time

Pro
Solid work procedures