CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Relativ ok, customer support

25.05.2018 - Angajat Util (5)

Pro
Mediu placut, colegi si traineri de gasca

Contra
Program obositor

Bucuresti

Proiect Sprint - nu este o rampa de lansare firma, ci este recomandata celor introvertiti sau care rezista la niste reguli efectiv comuniste

25.05.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Locatia este decenta.

Destul de neplacuta. Ca sa nu zic neplacuta total.

22.05.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Contract de munca legal, bonuri de masa

O companie in general ok oentru a lucra, nu esti platit neaparat bine dar e in raport cu munca, depinde de proiect, un loc bun ptr a acumula experienta.

11.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mediu ok de lucru, flexibilitate orar

Lucrand aici cunosti lumea. O sa vorbesc aici in principal de proiectul Sprint, unde se fac cele mai multe angajari. Este un review lung, dar tot ce povestesc este adevarat si sunt lucruri pe care multi dintre cei care lucreaza acolo nu le-au constientizat sau nu le-au aflat. Pe scurt compania e dura si mizeaza pe un salariu bun la nivelul Romaniei si necunoasterea oamenilor. Nu o sa includ la PRO beneficii precum transportul nocturn (care btw uneori e cu o dubita), bonus de weekend sau noapte, pentru ca sunt lucruri obligatorii dpdv legal desi HR-ul le promoveaza ca fiind "beneficiile firmei". Personal nu imi pare rau ca am lucrat acolo, poate doar ca nu am plecat ceva mai devreme. Daca nu aveti ceva mai bun, va recomand sa incercati o perioada.

10.05.2018 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
E genul de slujba mai ok decat sa faci munca fizica.
O sa interactionezi cu toate tipurile de oameni si o sa vezi ce inseamna cu adevarat corporatiile.
Acces rapid de la metrou si cladire moderna.
O punte foarte buna de lasare pentru o cariera in customer service, deoarece CGS este renumit pentru duritate.
Salariu destul de bun pentru o pozitie fara experienta, platesc dublu orele suplimentare si nu esti obligat sa le faci daca nu esti interesat.
Foarte rar se vor organiza petreceri cu alcool din partea firmei (una mare anuala care nu e garantata si la care nu participa toti - evident unii lucreaza).
Din cand in cand se aduc snakuri pe etaj.
Vei invata sa fii responsabil.
Vei invata in mod natural cum sa mediezi si ceva tactici de vanzari (asta daca vei depune efort in privinta asta).
Colectivul fiind tanar se poate sa ai parte de niste experiente interesante, dar asta nu e meritul firmei,o sa va dati seama de mai jos de ce angajeaza mereu tineri fara experienta.

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Financial Analyst
Colectivul este super ok dar restul este dezastru
Buyer
Oameni deschisi
Operator call center-inbound
Salariu atractivAsigurare medicala privataBonusuriFructe proaspete
Area Sales Manager
PR Specialist