CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

O bataie de joc constanta fara prea multe pauze

21.07.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
O sa scriu aici cateva cuvinte doar ca sa ma lase site-ul sa postez review-ul

Contra
Experienta mea aici se poate rezuma in titlul acestui review. Din pacate oamenii care vor sa se angajeze aici nu au nici cea mai vaga idee im ce se baga, pentru ca interviul se face telefonic si li se promite ca va fi totul calm si placut, adevarul e exact pe dos. Angajarea se face sumar, interviul fata in fata este doar un protocol, nu conteaza la angajare, trainingul este degeaba. Realitatea cruda o veti descoperi doar in momentul in care ajungeti pe etaj: calculatoare care mai au putin si se descompun, jeg la baie si pe instrumentele de lucru, casti in care abia auzi ceva. Dar astea sunt niste chestii ce probabil tin de mine pentru ca sunt un om mai curat de fel si care are asteptari. Mergand mai departe, sistemele cu care angajatii lucreaza sunt multe si inutile, mare parte a departamentelor folosesc un singur monitor la birou, daca veti comenta o sa primiti simpla explicatie ca 2 monitoare la 1000 de sisteme cate sunt reprezinta o fita, si ca de ce nu lucrezi cu alt+tab, daca vreti sa aduceti ceva la birou, nu se poate, nu aveti voie cu alte periferice, recent a murit cineva din firma deoarece a contactat o bacterie de pe castile de la birou. Sistemele de lucru de obicei vor face calculatoarele sa se blocheze in primele minute de utilizare, iar informatiile pe care ar trebui sa le aduca angajatului sunt de obicei fie incomplete fie pe langa subiect. Dar atat despre tehnologie, hai sa vorbim despre oameni: i tr-un cuvant s-ar numi nimicuri. Persoane neavenite fara cele mai de baza valori morale, se vor manca intre ei si va vor manca si pe voi daca nu alegeti o parte in conflictele lor, fara cultura cu 0 interes fata de oamenii de langa, singurul lucru important fiind banii si ierarhia, aplicand judecati de valoare de parca ar fi cei mai buni si inteligenti, de multe ori fie aroganti fie nepasatori. Veti avea de facut multe, dar cu informatie putina, va veti trezi cu 100 de lucruri de facut din care stiti doar 2-3, dar sunteti obligati sa le faceti pentru ca "s-a dat mail cu ce sa faci". Team leaderii si project leaderii ar trebui sa fie tinuti la cat mai mare distanta daca nu ii cunoasteti indeajuns de bine. Cat despre acele renumite "bonusuri", aici depinde cine pe cine pupa acolo unde nu bate soarele, pentru ca ori va veti munci pana la epuizare, fie veti fi niste lingai ca toti ceilalti, multi dintre cei ce au muncit cu anii in locul asta au primit drept recompense niste "diplome" trase la xerox care au 0 valoare in afara firmei, sticle de apa si umbrele, probabil si o strangere de mana. Programul de lucru este o gluma buna, fiind plasat in niste intervale orare ca nuca in perete, fie de seara tarziu pana dimineata devreme, fie de la mijlocul zilei pana seara tarziu. La capitolul HR, firma asta sta foarte interesant, fetele de acolo sunt de cele mai multe ori fara chef si fara timp, partea cu timpul nu prea o inteleg din moment ce nu s-au sinchisit nici pana acum sa imi ceara copiile dupa diploma de bac si certificatul de nastere. Pe acelasi plaier ar trebui sa va spun si despre relatiile la locul de munca, in orice loc unde se respecta anumite reguli, nu e ok sa lucrezi impreuna cu prietena/prietenul, dar aici se aplica romanismul de "merge si asa", daca vreti sa ajungeti sus va puteti combina cu cineva de mai sus, e absolut tolerat. Ca o ultima adaugare, nu e nevoie sa ma credeti pe cuvant, doar ganditi-va la simplul fapt ca din cauza valului de review-uri proaste pe care il au, au ales sa nu mai raspunda aici pe site si sa isi inchida total sectiunea de reviews de pe Facebook. In concluzie, daca vreti bataie de joc, 0 colegialitate, mizerie si ineficienta, nesimtire si 0 apreciere fata de voi ca oameni, alegeti CGS.

Haideti pe Sprint, o sa va placa sincer, o sa muriti incet, marele vostru noroc e ca am plecat de la voi, sper sa primiti ce le dati si clientilor (muie). And thank you for choosing Sprint!

Full time - Romania

Este un job ok pentru entry level, in conditiile in care prinzi un proiect ok cu oameni care nu sunt frustrati

20.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Toate cu toate, majoritatea oamenilor sunt ok,te ajuta cand ai nevoie . Salariul este ok pentru un job entry level in Romania, de asemenea prinde bine in CV functia.

Cgs are diverse poriecte unul dintre ele fiind un call center in limba Engleza.

19.07.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Salariu decent pentru un job entry-level

Un loc de munca balansat cu putin stress si multa libertate.

17.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Team-leaderi care doresc sa te ajute. Si iti ofera feedback permanent.

Oferte care ti s-ar potrivi

Trainingul nu te ajuta cu nimic, inveti din mers. Pauzele foarte stricte.

17.07.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colegii sunt in general foarte ok. Poate ai noroc si de un team leader decent.

TELUS International Europe
Analist cumparari
un salariu usor peste medie, diverse arii de activitateformari si traininguri peste medielucrul cu ...
program, superiori,
-oameni faini-tehnologii noi-proiecte interesante-pachet salarial bun
Concurs
Analist cumparari
Laborant si cadru tehnic ...
Test Engineer