CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Se putea mai bine, din pacate a fost o prima experienta neplacuta.

18.07.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Nu prea sunt beneficii, poate doar faptul ca devii rezistent la stres, injuraturile clientilor, tipetele unor team leaderi de pe floor ..acum mai nou daca iei un survey de nota 10 primesti 10 euro, lb engleza, iar dupa u timp reusesti sa intelegi orice accent, indiferent cat de incult, nervos sau beat este clientul.

Contra
O gramada de dezavantaje cum ar fi: nu ai calculatorul tau( trebuie tot timpul sa vii mai devreme cu 30 de min sa gasesti loc, sa ti instalezi toate programele si sa te loghezi), nu ai castile tale (obisnuieste-te cu ideea ca va trebui sa imparti aceleasi bacterii sau cleiul din ureche cu altii, ceea ce este deloc igienic), daca nu ai masina personala trebuie sa astept 30 de min sa sune responsabilul cu taxi la taxi( daca il auzi folosind un limbaj ff vulgar, sa nu-l iei in seama, asa e el)... sau daca ai masina trebuie sa platesti loc de parcare, altfel nu vei gasi unde sa parchezi. pauza e prea scurta doar 15 min( deci nu ai tim psa mananci ca un om normal pranzul si sa te mai si duci la baie in acele 15 min?! deja e prea mult :) ) programul de lucru este ff prost. nu este stabilit pe o luna de zile. deci nu fi surprins ca o sapt sa lucrezi de la 4-12:30 iar urmatoarele 4 sapt, de la 7:30 la 4 am. weekendurile nu sunt libere tot timpul, pt ca sapt incepe de duminica, deci poti avea lunea libera si sambata. de multe ori nu ai 2 zile legate. se lucreaza de revelion, craciun, pasti etc fara comentarii.

-faceti o pauza de 30 de min macar
-incetati cu limbajul vulgar de pe floor
-incetati cu tipetele gen "punete pe in"
-organizativa cu taxiurile si cu calculatoarele( frate, sunt destule calculatoare pt toata lumea, de ce nu faceti in asa fel incat sa se stabileasca un calculator pt fiecare pers, ca sa nu mai cautam disperati loc)
-angajati persoane competente, cu experienta si studii necesare ca project manageri, nu toate tigancile din ferentari care habar nu au de nimic si nu intereseaza pe nimeni de angajat.

Full time - Order Support with English - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

CGS, Bucuresti suport tehnic

21.06.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Mediul tanar si de gasca. Gasesti multi studenti sau persoane care au terminat facultatea. Si asta e ok cu salariul de ex.

Daca vrei sa incepi intr-un mediu multinational, e ok CGS

16.06.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Colegi sociabili.
Salariul e ok pentru cei la inceput.
Program oarecum flexibil.

Support

31.05.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Diversitatea proiectelor pe care le are compania

As zice ca pentru incepatori esti o multinationala chiar ok
Partea mai aiurea e cu volumul de munca si presiunea managerilor

25.05.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
- Posibilitate acumulare experienta
- Proiectul meu e unul chiar ok (nu toate sunt)
- Colegii super, de gasca
- Salariul okish

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Management care isi respecta angajatiiOportunitati de dezvoltare
Mediu de lucru bun, curatenie
-oameni faini-mediu de lucru placut-program flexibil
Area Sales Manager
PR Specialist