CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Eu am avut o experienta ok. Sunt seriosi si ofera tot ceea ce este prevazut in contract

19.07.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Trainingul este destul de cuprinzator ptr Sprint, iar in Sibiu trainerii sunt foarte pregatiti si implicati (Ioana C., Alex S.). Echipa este foarte ok, oamenii se ajuta intre ei, iar suportii acopera foarte bine situatiile in care ai nevoie de ajutor., asa ca nu va panicati daca nu aveti experienta. Daca ai o problema personala gasesti usor intelegere atata timp cat esti preofesional. Managerii pe care eu i-am avut sunt ok. Eu am avut parte de un team leader foarte bun (Andrei B.) care s-a ocupat indeaproape de mine si de un feedback constant.

QA-ul este intelegator si la fel ofera constant feedbackuri vis-a-vis de anumite practici care ar putea duce la inlaturarea de pe proiect. Cu toate ca lumea sustine ca QA-ul nu face nimic altceva decat sa caute nod in papura, asta nu e nici pe departe adevarul. De o potriva incearca sa cauta o portita astfel incat sa eviti un tape pull.

Salariul este undeva la 400 euro fix plus tickete si bonusuri de performanta. Din asta daca esti in parametrii bineinteles se pot obtine bani frumosi. Overall undeva la 2300-2500 lei net. Transportul seara dupa 10 este asigurat.

Contra
Clientii sunt ft dificili. Se lucreaza cu publicul american care este extrem de exigent si absurd. IVR-ul este o harababura mare si toate apelurile indiferent de natura lor intra in departamentul de vanzari pe care tu trebuie sa iti faci treaba sa deschizi fiecare cont si sa faci upsell, dupa procedura.

Nu sunt de acord cu feedbackul negativ oferit in mail tuturor care vizeaza o persoana. Anumiti team leaderi fac asta, insa nu vad cum o persoana care este data exemplu negativ poate sa isi imbunatateasca performanta. Eu am fost norocoasa din acest punct de vedere ptr ca TL ul meu te lua la un coaching unde iti explica personal ce anume nu merge si ce anume merge.

Pauzele sunt destul de scurte. 15 min la 2 ore iar volumul de apeluri uneori este ft ridicat.

Sunt prea multe programe in care efectuezi un order si mult prea multe trackere de completat (asta in cele 30 sec de after call care sunt permise)

Managerii de proiect au fost profesionali, insa ar putea indruma unii team leaderi sa fie mai putin exuberanti referitor la criticile aduse agentilor.

Full time - Agent vanzari telesales - Sibiu
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Se putea mai bine, din pacate a fost o prima experienta neplacuta.

18.07.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Nu prea sunt beneficii, poate doar faptul ca devii rezistent la stres, injuraturile clientilor, tipetele unor team leaderi de pe floor ..acum mai nou daca iei un survey de nota 10 primesti 10 euro, lb engleza, iar dupa u timp reusesti sa intelegi orice accent, indiferent cat de incult, nervos sau beat este clientul.

CGS, Bucuresti suport tehnic

21.06.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Mediul tanar si de gasca. Gasesti multi studenti sau persoane care au terminat facultatea. Si asta e ok cu salariul de ex.

Daca vrei sa incepi intr-un mediu multinational, e ok CGS

16.06.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Colegi sociabili.
Salariul e ok pentru cei la inceput.
Program oarecum flexibil.

Support

31.05.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Diversitatea proiectelor pe care le are compania

Locuri de munca Genpact Romania
Developer
- colegii ok- te ajuta si exista suport personal- locatia e ok ca sunt multe restaurante in ...
Tehnician IT
salariu bun , beneficii bune