CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Am ceva ani de vechime in aceasta companie sfatul meu e simplu: daca esti student nu ai familie cu care sa ai nevoia sa comunici frecvent da ar fi ok un job, insa pentru restul nu e recomandat mai ales din perspectiva regulilor interne restrictii peste restrictii nu ai dreptul sa tii telefonul cu tine nici macar in buzunar fiind nevoit sa incui sub cheie si cheia la cheremul unui teamleader cred ca drepturile omului si mai ales privarea de viata privata sunt undeva pe luna deja... Pe langa toate astea salariile promise au determinat cam 25% sa renunte la locul de munca aici va dati seama si de ce. ,,Salariul net la orive angajat entry level in Bucuresti de minim 550 de euro programul de 8 ore jumate platit doar pe 8 ore pauza totala de o ora cand la munca pe calculator ar fi de 10 min la o ora de lucru mariri de salariu din an in paste, sanse de promovare si dupa 3 ani de vechime zero sau aproape zero

28.09.2017 - Fost angajat - Full time Util (5)

Pro
Stabilitate si aia cu "?"

Contra
Alt angajator merita mai mult aici e pierdere de timp si nervi.
Nu prea exista loc de parcare.
Taxiurile de sarbatori sau iarna intarzie si faci turturi pana ajungi acasa pierzi in medie si o ora jumate

Full time - Customer Service - Bucuresti

Este unul dintre cele mai bune locuri in care poti invata notiunea de fabrica , cu reguli menite sa alinieze omul la standarde si sa-l transforme intr-un robot cu voce umana.

06.09.2017 - Fost angajat - Full time Util (23)

Pro
Venitul peste medie, fata de alte joburi de entry level din Bucuresti.
Este singurul loc din Bucuresti unde am primit un training extins inainte sa incep sa lucrez, lucru care m-a pregatit foarte bine pentru actiune, dar m-a lasat si cu o impresie buna. Faptul ca se acorda oricui o sansa sa demonstreze ce poate. Eu personal am avut un team leader peste media tuturor celorlalti pe care i-am cunoscut. Acestea sunt singurele motive pentru care acord 3/5.

Am plecat din CGS din doua motive, primul fiind cel mai important: - presiunea sefilor si lipsa lor de soft-skills / - salariu

09.08.2017 - Fost angajat - Full time Util (18)

Pro
Locatia, birourile sunt intr-adevar ok si denota profesionalism

DFS (Dell Financial Services) - cel mai neprofesionist si dezorganizat loc in care am lucrat vreodata. Ei sunt cei care astazi vor angaja pe ORICINE din cauza demisiilor in masa din ultimele luni.

02.08.2017 - Fost angajat - Full time Util (16)

Pro
- Colegii foarte de treaba si deschisi
- Salariul si bonurile se primesc la timp
- La 2 minute de metrou

Oferte care ti s-ar potrivi

Experienta la CGS a fost una buna, nu pot sa zic excelenta, dar am avut foarte multe lucruri de invatat. E un mediu placut, cu oameni tineri, veseli si plini de energie

30.07.2017 - Fost angajat - Full time Util (20)

Pro
Oameni de nota 20. Nu am gasit un singur om care nu e dispus sa te ajute cand ai nevoie,un mediu placut.