CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

O experiență ok pentru studenți sau pentru persoanele fără altă perspectivă de viitor.

17.05.2019 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
Salariul ok ținând cont de lipsa de experiență la angajare.
Varianta bună pentru persoanele fără studii care nu știu ce să facă mai departe si se pricep la comunicare cu oamenii/ vânzări/ persuasiune etc.
Oportunitatea de a avansa într-o firmă si de a ocupa un post mai bun dacă te implici și-ți place mediul de lucru.

Contra
Pauze trebuie să ceri de o sută de ori până te bagă cineva in seamă, aștepți până te ia cu leșin/faci pe tine.
Concediile asemenea(pentru 1-2 zile), anunți nu 2 săptămâni înainte cel puțin și chiar și așa nu se știe dacă primești aprobarea ori ba.
Toată lumea trage de tine nonstop, ești încurajat să tragi de oameni să cumpere chestii in nesimțire (probabil nu e o problemă pentru unii, pentru mine a fost).
Se mai practică și culcatul cu șefii pentru ceva avantaje sau avansare in carieră de asta și existența unor oameni in posturi importante care sunt caractere deplorabile, amenință, țipă și au impresia că dacă sunt team leaderi l-au apucat pe Dumnezeu de picior si instaurează dictatura.
Clasica gândire de corporație in care suntem toți o "familie" cât timp tu ești sclavul nostru și nu vii cu pretenții, iar dacă îți dai demisia nu te mai salutăm pe stradă. Până la urmă cei din TL și QA și șefii mai mari trebuie să te facă pe tine să vinzi și ar fi in stare să îți promită și că te iau de nevastă ca să vadă că vinzi ceva.
Nu știu cum a fost cu alții dar pe mine nu mă învârte fiecare cum vrea, așa că atunci când nu am vrut ore suplimentare am refuzat și gata, mi se rupea de amenințările lor sau de rugăminți, n-am 2 ani și tehnicile lor de persuasiune de cacao nu funcționează pe oameni cu creier(problemă principală și in desfășurarea muncii).

Nu mai avansați oameni incapabili, dacă cineva e bun pe vânzări nu il face automat potrivit ca TL sau QA. Uneori cei mai buni pe vânzări sunt cei cu puțin creier și multă nesimțire (sorry dar ăsta e adevărul)

Fost angajat 2016 - Full time - Galati - Telesales agent proiect Sprint
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

A fost o experienta ok

17.05.2019 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Echipa de treaba

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Am aplicat in 2015 pentru un post in call center - proiect Orange.

16.05.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Mediu placut, omuletii in mare parte ok

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

O companie serioasa care isi respecta angajatii!

14.05.2019 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Salariul si Colegii

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Reguli stupide făcute de manageri fără experiența... dacă vedeți acest mesaj ganditi-va de 2 ori înainte sa veniti.Faceti tura de noapte luni întregi cu toate c

14.05.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Salariu la timp