CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Se poate si mai rau, si mai bine.

27.12.2018 - Fost angajat 2018

Pro
Oameni (majoritatea) ok,
Mediu de lucru bun,
Salarii peste mediu

Contra
Managementul trebuie imbunatatit, niste oameni inlocuiti cu unii competenti, fara asteptari de degustat printre fesele sefilor. Avansarile sunt pe pile, prietenii si relatii, si cei care muncesc si dau din coate pt binele firmei si ale proiectului sunt ignorati, sau mai rau, fortati sa plece din firma daca vor avansare. E ok pentru entry level, dar nu este un mediu pentru cariera, ci unul pentru a face "rodajul" inainte de a pleca la alte firme, cu posibilitati de avansare/cariera.

Un survey online facut o data pe an nu este suficient pentru a afla care este parerea agentilor despre firma in care lucreaza. Managerii trebuie sa se implice mai mult, sa vorbeasca cu oamenii lor zilnic, sa se plimbe pe floor -- surveyurile alea lumea oricum se completeaza la vrajeala, pt ca le e frica sa zica de rele, si atunci zic doar de bine.

Fost angajat 2018 - Bucuresti
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Ok pentru inceput in cariera.

22.12.2018 - Fost angajat 2014 - Full time

Pro
Oameni ok.
Daca esti in timpul facultatii e locul perfect. Programul este flexibil, existand si varianta de part time.
Un loc ok pentru un inceput de cariera.
Iti vei dezvolta skill urile lingvistice(spaniola/engleza) si exersa atentia la detalii plus aptitudinile decizionale.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Experienta de la CGS a avut de toate. In primul rand ce fac ei este ca ajuta niste studenti sau proaspat absolventi sa isi gaseasc un loc de munca cu un salariu

13.12.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
- bonusuri nu imposibil de atins
- teamoutings cand castigam competitiile pe echipe
- teambuilding-uri
- petreceri de Halloween si/sau Craciun, etc
- fruit day, Bookster, break room
- dulciuri sau tot felul de bunatati la zile aniversare
- preferinte de orar pe Chat OS

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Destul de ok pentru inceput . Nu este un job stabil.

11.12.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
-Salariul mereu la timp
-Bonus generos din vanzari (pana la 6 euro/tel vandut)
-Program flexibil 8h

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Revel Business Group

Bucuresti,

Sales Consulting

Iasi

Procter & Gamble

Bucuresti, Timisoara,

Atmosfera ok, dar job de doi bani

03.12.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
E o companie foarte mare, iar conditiile difera mult de la un proiect la altul. Au si unele joburi ultra specializate si foarte bine platite, dar majoritatea activitatilor lor sunt de call center sau suport administrativ. Sunt unele proiecte unde lumea rupe usa cand se face ora de plecare, iar altele unde se face mult overtime. Sunt proiecte cu orar nasol (ture de noapte, sau orar gen 11-20, de iti strica toata ziua), iar altele cu orar normal de birou, sau cu mai multa flexibilitate. Depinde foarte mult pe ce proiect ai norocul (sau ghinionul) sa nimeresti.

Unde am fost eu, atmosfera era faina, supervizorul ok. Proiectul destul de dinamic, o data la cateva luni apareau activitati noi si erau oportunitati de promovare pe management sau controlul calitatii. Ca sa promovezi nu iti trebuie mare lucru, doar sa te duca putin capul si sa ai ceva social skills.