Class It Outsourcing

IT&C

• Tel: 031.826.0150
    Site: www.classit.ro

Evaluari companie Class It Outsourcing

Merita sa te duci doar daca esti la inceput, nu ai experienta si vrei sa iti faci intrarea in lumea IT-ului.

17.10.2017 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
-Inveti foarme multe chestii deoarece te lovesti de multe probleme si trebuie sa le rezolvi mai mereu singur
-Salariul intra la timp

Contra
- Un sys admin are foarte multe firme si nu poate oferi un serviciu de calitate cand nu face fata fizic. De exemplu, media de firme ale unui sys admin este undeva la 10.
- Ore suplimentare neplatite.
- Deplasari la clienti cu transportul in comun, chiar si cand firmele sunt in ilfov
- Laptopurile oferite pentru admini in 2017 sunt niste intel Celeron de 1.6 Ghz. Te umfla rasul.
- Salariu vine in doua transe. Minimul pe economie intra pe card si restul se platesc pe drepturi de autor. Ca sa iti iei restul de salariu trebuie sa postezi solutii pe site-ul lor.
- Nu poti sa accesezi un credit la banca deoarece practic esti platit cu minim pe economie.
- Cu exceptia a doi manageri, restul se poarta foarte urat cu adminii, taindu-le si din salariu de multe ori.
- Sedinta saptamanala de joi la care ti se dau noi taskuri peste restul, de la ora 18:00 la care toata lumea trebuie sa fie prezenta indiferent daca esti la client in capatul celalalt al orasului. Cine nu ajunge e penalizat.
- Cresterile salariale sunt de 50 de euro pe etapa si alea sunt facute sa le atingi cu greu.

Ar trebui sa puna mai mult pret pe angajati, sa angajeze mai multi oameni pentru a degreva situatia unui admin care ajunge acasa aproape in fiecare zi din saptamana dupa ora 20;00.

Full time - Administrator IT - Bucuresti

Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
Veeam Software SRL
Weekenduri libere, salariu la timp
Nimic de zis pro. doar faptul ca primesti salariul la timp,
Ca prim loc de munca este o companie ok.Fata de alte companii similare, ofera o oarecare ...
Asistent de cercetare
Customer Care Agent