Competence Call Center - CCC

• Site: www.yourccc.com

Evaluari companie Competence Call Center - CCC

O companie indecisa. Acum vrea sa recompenseze pe masura angajatii de top, dupa cateva saptamani se razgandeste.

19.02.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Daca este primul tau job poate fi chiar si peste asteptari, mai cu seama daca nu ai mai lucrat la CGS sau Arvato. Colegii si evaluatorii sunt ok. Conditiile de lucru sunt si ele ok. Daca ai nelamuriri tot timpul se gaseste cineva sa iti ofere informatiile necesare.

Contra
Uneori se innaspresc regulamentele chiar daca nu exista un motiv real in spate pentru asta. Nu exista transparenta in ceea ce priveste modalitatea de bonusare care se schimba si ea destul de des. Daca ai nelamuriri, se gaseste cineva sa te ajute, daca nu ai nelamuriri, nu-i nimic, trebuie sa iti faci sau astepti pana ceva va declansa nelamurirea, caci altfel nimeni nu o sa isi inchipuie ca trebuie sa iti ofere informatii despre lucruri la care tu nu ai cum sa te gandesti pentru ca nu stii ca ele exista, pentru ca nu sunt specificate in niciun contract, fisa a postului. Si acest lucru e putin mai nasol daca esti la primul job. De aceea cred ca nu exista suficienti angajati care sa se ocupe de tot ce e de facut si mai ales de initierea noilor angajati. De foarte multe ori nu este gestionata corect problema lucrului cu oameni mai putini in firma. Din acest motiv, atunci cand se intampla asta, nici angajatii de top nu pot fi recompensati pe masura. De asemenea, nici problema timpului liber la birou nu pare sa fie pentru ei o problema, date fiind eforturile lor considerabile de a-si vedea idealul implinit: angajatul care si-a terminat treaba stand degeaba cu manutele pe birou sau tintuit la birou lucrand in plus sau si pentru ziua urmatoare, daca se poate, si tot asa si tot asa, fara a putea sa faca ceva util pentru el in timpul ramas liber pentru ca nu are voie sa faca altceva decat ceea ce i se cere la munca. Adica macar sa consume curentul ala si pentru a se dezvolta ca om nu doar ca robot. Altfel trec 4 ore ca robot daca sunt urmate de inca 4 ca om. Poate astfel nu se va rezuma sa lucreze maxim 6 luni intr-un call center.
Cat despre salariu, el este cu mult sub jumatate din salariul minim european, dar daca alegi Romania te astepti la acest lucru, iar el ti se va parea ok.

Aceleasi sfaturi ca si pentru cei aflati la conducerea tarii: sa puna pe primul loc angajatul. Nu e ca si cum asta i-ar dezavantaja dpdv financiar. Asta nu se poate intampla decat daca gandesc solutii pe termen scurt.

Full time - Content specialist - Brasov
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Spirit tanar plin de energie

14.02.2018 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Fiind la inceput de contract am doar de laudat performanta mirelei lupu si beatrice ispas pt profesionalism ,intelegere si rabdarea de care au dat dovada si in prezent

Experienta CCC

14.02.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
- 7card
- asigurare medicala medlife
- colectiv
- timpul de munca

Un loc de munca decent si stabil

13.02.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Colectiv fain, inveti lucruri noi, ai sansa de a-ti face prieteni si e un mediu destul de linistit. Pe back office e relativ lejer si atata timp cat iti vezi de target si calitate, nu ai probleme.

Decenta dar salariul si beneficiile sunt sub media pietei, cel putin pe germana

13.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Colectivul este ok si unii team manageri dar altii au o grava problema cu reguliile chiar daca lucrezi pe back office si atmosfera poate fi una degajata.

TELUS International Europe
Cash OPS / Channel OPS
Faptul ca poti porni de la 0 intr-o corporatie fara a avea experientaTraining-urile sunt destul de ...
Activitate dinamica si plina de provocariPosibilitate de implicare in proiecte europene si ...
mediu de lucru ok fara stres si presiuniwork from homemanagement flexibil program flexibil
Concurs
Junior Full-Stack ...