Concentrix

• Site: www.concentrix.com

Evaluari companie Concentrix

Zero suport pe limba ceruta, alta ddcat engleza. Nu ti se comunica in timp real evaluarea si nici nu stii daca gresesti putin sau grav. Dupa 7 zile de practica m-au dat afara. Pana in ultima zi nici nu am banuit. Team leaderii nu m-au avertizat ca ar fi probleme grave cu mine, sa primesc macar vreun semn ca e alarmanta situatia. 30% din echipa noastra de noi recruti au ramas angajati, restul afara, fara nicio explicatie, suport sau feedback. Zero dialog si zero interes pentru nevoile individuale ale anvajatului, de ex. suport pt persoane mai emotive, aprofundare mai multa a teoriei, dialogurile standard in limba ceruta, feedback si suport din timp pt rezolvarea problemelor si identificarea lor, etc. Sunt multe de spus. Nu recomand aceasta companie nici dusmanilor mei. Promovare prin mijloace imorale. Trist dar adevarat. Cunosc cel putin un caz.

31.10.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salar mare, cladire moderna, zona populata de tineret, socializare, birou curat.

Contra
Superficialitate, dezinteres fata de formarea angajatilor.Neidentificarea problemelor din timp si neluarea de masuri pt rezolvarea lor. Zero dialog intre angajati si team leaderi. Cursul teoretic e ca o banda rulanta cu informatii si o palnie prin care ti se toarna in cap cunostintele. Practica ce ar trebui sa insemne fixare, aprofundare, joc de rol, recapitulare de fapt e plasarea directa in call center cu clienti reali. Atacuri de panica. Atitudinea sefilor:pleaca unii, vin altii. Nu ne dam tot interesul sa ne mentinem angajatii si sa le dezvoltam potentialul. Cine face fata bine, cine nu, afara.

Invatati sa fiti oameni!

Full time - Customer support with Swedish - Bucuresti

Mediu de lucru placut

31.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- pachet salarial
- colegii
- mediul de lucru

O companie diferita

03.10.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
-Salariul cu mult peste ce e pe piata
-Colegii
-Locatia deosebita
-Curatenia

Echipa tânără, salariu motivant

03.10.2018 - Angajat Util (8)

Pro
Mediu plăcut
Echipa tânără
Salariu motivant
Oportunități de avansare

Oferte care ti s-ar potrivi

Nu recomand aceasta companie!

21.08.2018 - Fost angajat Util (7)

Pro
-mediu de lucru multicultural

Teleperformance Romania
Team leader
Avantajul unei firme mici este ca poate face lucruri pe care o companie mare le face mai greu sau ...
Software Testing Engineer
Program flexibil, colectiv ok, numeroase proiecte.
Brand manager
Inveti foarte multe