Conectys Serv Telecom

• Site: www.conectys.com

Evaluari companie Conectys Serv Telecom

O experienta ingrozitoare. Conducerea nu este interesata sub nici o forma de pastrarea angajatilor.

29.01.2017 - Fost angajat Full time Util (4)

Pro
- te poti angaja foarte usor
- un bun prim loc de munca

Contra
- greseli la calculul salariilor (in fiecare luna trebuie sa ceri fluturasul de salariu pentru a tine socoteala. in fiecare luna am primit mai putin bani decat suma trecuta in contractul de munca, diferenta fiindu-mi virata in cont la cateva zile dupa ce raportam problema la dept. financiar - in final obtineam salariul intreg, doar facand cate o vizita lunara la respectivul departament)
- managementul te ignora (ceri marirea salariului impreuna cu toti colegii de pe proiect, iar conducerea iti raspunde: "nu v-a obligat nimeni sa va angajati aici. va convine, bine. nu va convine, plecati")
- promovari pe relatii
- angajeaza orice biped vorbitor de cel putin o limba de circulatie internationala
- prefera sa angajeze oameni noi in permanenta decat sa ii pastreze pe cei vechi, cu experienta
- salarii sub nivelul pietei (cel putin pe lb. engleza)
- dezinformari cu privire la salariu (dept. financiar sustine ca orele de noapte, chiar si in intervalul 22-24, sunt platite benevol de catre firma, dar nu e asa.
- se cer ore suplimentare care nu sunt platite DELOC (doar pe proiectele cu backlog foarte mare)
- pe unele proiecte nu cauta sa angajeze oameni atata timp cat rata de pierdere a apelurilor este in termenii stabiliti cu clientul - asta inseamna ca sunt apeluri in coada mereu si cateodata pauzele nu iti sunt aprobate
- fac economie la vouchere de taxi (doar superiorii au acces la ele sau persoanele care stau in zone foarte indepartate fata de sediu); restul sunt ingramaditi intr-o duba si pierzi o ora pana ajungi acasa (ex. termini programul la ora 24 si ajungi acasa la 1 - timp pierdut)

- mariti salariile pentru a pastra oamenii cu experienta (calitate peste cantitate)
- angajati personal competent in departamentele de conducere si financiar
- rezolvati problemele legate de transport pentru angajatii care lucreaza pe turele de noapte
- hotarati-va daca platiti cele 2 ore de noapte (stiu ca nu va obliga legea, dar daca va asumati un lucru, duceti-l pana la capat)

Full time - Customer Care Representative - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Poti incepe la Connectys sa prinzi experienta, e ok pt. studenti

11.01.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Pentru experienta, pentru comunicarea cu clientii. Ai oarecum o diversitate pe proiecte

Conectys Customer Rep.

21.09.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
- Echipa nota 10
- Flexiblitatea programului de lucru

Experienta Customer Support

15.09.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Proiecte ok pentru a prinde experienta

Te poti forma, atat pe partea de relatii clienti, cat si pe anumite tehnologii (daca prinzi proiecte tehnice)

29.06.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Formarile, colegii, sefii

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Genpact Romania
GRS - Global Remote Services
Oamenii sunt ok , te ajuta in pregatire
Programator .NET
- multe oportunitati de crestere (conferinte interne si externe, comunitati organizate pe ...
Lucrator universal
Back Office