Crossover

IT&C

• Profil companie activ
  • Site: www.crossover.com

Evaluari companie Crossover

O companie care ofera ceea ce promite

11.12.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- plati saptamanale si la timp, direct in contul deschis la banca in RO, sau pe un card Payoneer
- asa cum spune si descrierea companiei, salarii "americane", oriunde in lume, iar pt RO un salariu american este mai mult decat bun
- manageri deschisi la minte si flexibili (cel putin pe proiectul pe care lucrez eu)
- lucrul de acasa, fara a mai fi nevoie sa stai ore in trafic sau metrou/autobuz
- training platit integral (cel putin aici pe proiect de customer software support), am inteles ca unele proiecte/pozitii nu ofera training
- unii ar considera tool-ul folosit de ei pt productivitate invaziv, insa daca esti intr-adevar axat pe munca, te ajuta foarte mult sa observi cum lucrezi si sa iti imbunatatesti timpii de lucru, asa cum a fost la mine, asa ca din pct meu de vedere, asta nu e deloc un contra, ci un pro
- tool-ul folosit face capturi ale ecranului la fiecare 10 minute, inregistreaza numarul de clickuri si tastari (nu si ce taste au fost apasate), iar pt unele pozitii in companie webcamul face poze la fiecare 10 minute
- contract de munca pt independent contractor semnat electronic direct cu Crossover, care din pacate nu este valabil in Romania, asa ca practic, muncesti la negru. Insa, pentru a preveni probleme cu ANAF, exista Crossover Romania, de care esti contactat automat si care te sfatuieste cum poti sa iti declari veniturile, iar optiunea de PFA cu norma de venit este o alegere foarte buna, intrucat impozitele sunt f mici raportate la venitul real, intrucat se calcululeaza dintr-o norma standard de venit, in functie de judetul in care se infiinteaza PFAul
- conventii cu diversi parteneri pt reduceri la asigurari private de sanatate, consultanta pt PFA

Contra
- poate singurul minus pana acum este ca nu am fost informat in legatura cu cerintele minime de sistem pentru a instala aplicatia de productivitate, in care se logheaza orele si in functie de acele ore esti platit, asa ca atentie, trebuie sa aveti un sistem cat de cat decent cu peste 4GB ram pt a putea instala si rula programele si a putea sa lucrezi
- pt unii un minus, dar mi se pare un sistem corect, tipic american, esti platit exact cat muncesti, adica nu exista libere platite sau sarbatori nationale, daca nu muncesti in una din zile, pur si simplu nu esti platit, fiindca plata se face pe ora, pe o norma de 40h/saptamana.

Full time - L1 customer support - Sibiu
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Mediu placut, lucru remote si program flexibil

21.03.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
- lucrezi cand vrei, de unde vrei
- plata avantajoasa
- nu intarzie niciodata cu plata
- iti masori in permanenta performantele
- stii exact cat ai lucrat
- tu alegi forma de colaborare
- comunicarea cu managementul este foarte buna
- sunt foarte deschisi la idei noi

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca ALTEN Romania Support with Italian
ALTEN Romania
Locuri de munca Vauban Administrator aplicatii HR (SAP, Peoplesoft, Charisma)
Vauban
Graitec Romania
Operator subansamble
Oameni competenti,intelegatori.
Sales Representative
Traininguri pentru angajatii din vanzari. Atmosfera frumoasa la GSK Consumer. Spirit de echipa.
Cameraman
Este bine ca iti faci multe relatii, cunosti multa lume
Economist