Crossover

IT&C

Evaluari companie Crossover

Evaluare pentru colaborarea prin Crossover

15.03.2018 - Angajat Full time Util (3)

Pro
Partea salariala

Contra
Nu e un loc de munca fizic (poate fi si de bine, nu zic)

Full time - Bucuresti

Eu sunt multumit

24.02.2018 - Angajat Full time Util (4)

Pro
Salariul care chiar este peste medie in Ro; flexibilitate

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Crossover

O teapa de "companie" care ofera "mii de euro" pe luna...

09.02.2018 - Full time Util (11)

Pro
Nu exista nimic pro. Aceasta companie este una extrem de dubioasa. Cautati online si pareri din afara sa vedeti ca toata lumea zice aceeasi chestie despre ei. Firma asta se numea altfel inainte, au schimbat vreo 5 nume pana au ajuns la "Crossover".

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Totul este asa cum se prezinta, dar nu potrivit pentru oricine!

24.01.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- Plata saptamanala prin Payoneer, niciodata nu a intarziat
- E imposibil de gasit un job mai bine platit in Romania
- Taxele pe PFA in IT sunt penibil de mici, deci peste 95% din bani vor fi profit (pana se schimba ceva legi)
- Totul este legal (verificat cu contabil si avocat)
- Oameni foarte bine pregatiti ca si colegi
- Poti lucra de oriunde ai net
- Programul este flexibil, dar se recomanda cel putin cate 6 ore legate pe zi (cu pauze mici, sub o ora) pentru productivitate si concentrare)
- Softul de tracking are masuratori foarte bune si precise
- Teoretic managerul are dreptul sa refuze plata unor ore daca productivitatea e sub un anumit nivel, dar nu mi s-a intamplat niciodata si nici nu am auzit de asa ceva de la cunoscuti.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

O companie care ofera ceea ce promite

11.12.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- plati saptamanale si la timp, direct in contul deschis la banca in RO, sau pe un card Payoneer
- asa cum spune si descrierea companiei, salarii "americane", oriunde in lume, iar pt RO un salariu american este mai mult decat bun
- manageri deschisi la minte si flexibili (cel putin pe proiectul pe care lucrez eu)
- lucrul de acasa, fara a mai fi nevoie sa stai ore in trafic sau metrou/autobuz
- training platit integral (cel putin aici pe proiect de customer software support), am inteles ca unele proiecte/pozitii nu ofera training
- unii ar considera tool-ul folosit de ei pt productivitate invaziv, insa daca esti intr-adevar axat pe munca, te ajuta foarte mult sa observi cum lucrezi si sa iti imbunatatesti timpii de lucru, asa cum a fost la mine, asa ca din pct meu de vedere, asta nu e deloc un contra, ci un pro
- tool-ul folosit face capturi ale ecranului la fiecare 10 minute, inregistreaza numarul de clickuri si tastari (nu si ce taste au fost apasate), iar pt unele pozitii in companie webcamul face poze la fiecare 10 minute
- contract de munca pt independent contractor semnat electronic direct cu Crossover, care din pacate nu este valabil in Romania, asa ca practic, muncesti la negru. Insa, pentru a preveni probleme cu ANAF, exista Crossover Romania, de care esti contactat automat si care te sfatuieste cum poti sa iti declari veniturile, iar optiunea de PFA cu norma de venit este o alegere foarte buna, intrucat impozitele sunt f mici raportate la venitul real, intrucat se calcululeaza dintr-o norma standard de venit, in functie de judetul in care se infiinteaza PFAul
- conventii cu diversi parteneri pt reduceri la asigurari private de sanatate, consultanta pt PFA

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Conecteaza-te cu Crossover prin retele sociale
Locuri de munca Crossover
Crossover
Full time
Last update: 25.04.2018
Galerie foto
Noutati Crossover
Crossover este un concept încă nou în România, iar motivațiile românilor de a lucra cu noi sunt diferite. Despre ...
Feedback