Dani Building

• www.danibuilding.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Dani Building

Haos

20.01.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Salarial si din punct de vedere al beneficiilor (prime de sarbatori, decont transport, salariul integral pe cartea de munca, bonuri de masa, bonuri cadou) sunt destul de ok, nu m-am putut plange.
In delegatii esti cazat la hoteluri de 3 si 4 stele si mananci pe saturate la restaurant.
Colectivul pe cand lucram eu la ei era fain insa este intr-o continua schimbare.
Daca vrei sa ai ocazia sa lucrezi la proiecte de anvergura, probabil ca merita efortul.

Contra
Toate bubele pleaca de la managementul defectuos. Contracteaza foarte multe proiecte pt a acapara judete intregi si nu reusesc sa le duca la capat decat cu presiune maxima pusa pe angajati, seri si nopti ramase peste program, un mod pompieristic de lucru. Chiar daca nu ai deadline tu dar are un coleg de pe alt departament, politica firmei spune ca trebuie sa ramai si tu overtime, sa ajuti."Toti pentru unul, unul pentru toti!"
In sedinte se pune destul de mult accentul pe partile negative, se "scot ochii", nu exista statusuri saptamanale in care sa se puna tara la cale cu privire la prioritati, deadline-uri.
Concediu ai doar de sarbatori (de Craciun si Revelion vreo 2 saptamani), de Paste si de sarbatorile legale, daca vrei sa pleci pe undeva peste vara, pleci maxim o saptamana si asta doar daca "nu arde" ceva.
Ei ca oameni sunt deschisi, incearca sa creeze impresia de relatie de "familie" si prietenie cu tine (uneori te trag de sireturi cam mult, te descos si ti se fac aluzii nesimtite-atac la persoana impachetate frumos in "glume" mai deochiate!) dar schimba foaia daca nu esti dedicat trup si suflet si daca mai vrei sa ai si viata personala pe langa predari, si delegatii.
Din pacate nu prea exista loc de buna ziua odata ce ai plecat de la ei. De cele mai multe ori cine pleaca pleaca hulit. Am asistat la multe barfe, critici si judecarea vietii personale (uneori chiar la modul telenovelistic :)) ) dupa plecarea angajatilor.

Mai multa atentie la management, faceti statusuri, prioritizati activitatile, ganditi cand semnati un contract, ganditi-va si la angajati nu doar la buzunarul propriu!

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Luxoft Romania