DB Schenker Global Business Services

DB Schenker Global Business Services

Evaluări companie DB Schenker Global Business Services

Oportunități de dezvoltare, mediu de lucru plăcut, micromanagement la greu

22.11.2020 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
- experiență constructivă pt cei la început de drum
- posibilități de avansare/ mutare în alte echipe în funcție de vechimea în firmă și de performanțe

Contra
- micromanagement
- obiceiuri tipic românești corporatiste
- menținerea unui Team Leader lipsit de soft skills și leadership skills, deși s-au făcut sesizări la HR împotriva ei, iar eu am anunțat personal în exit interviu HR-ul că plec din cauza atitudinii și obiceiurilor acestei TL, mai târziu plecând și alți colegi din echipă din același motiv
- la angajare, încadrarea pe poziție de senior nu se face în funcție de experiența sau poziția pentru care se candidează, ci în funcție de cât de bine se negociază interviurile. Altfel, te poți trezi că deși ai experiență de senior și ai atribuții de senior, ai funcție și salariu de junior

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - AP Specialist
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Companie unde inveti multe procese iar colegii sunt foarte deschisi si prietenosi

13.11.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Este ca o scoala platita pentru ca inveti multe in SAP si alte tool-uri.
Bonuri de masa de 300 ron
1 zi libera in plus pe an formata din 2 jumatati de zi pe care le poti lua oricand
Platforma benefit

Compania este serioasa

28.10.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Posibiliatate de avansare pe orizontala

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc potrivit pentru cei care vor sa invete contabilitate primara si SAP.

13.10.2020 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Ai posibilitatea si faci si alte lucruri ce nu sunt trecute in fisa postului (daca vrei). Poti invata multe si te poti dezvolta repede daca esti genul de persoana care vrea asta.

Experienta ok, salarii mici

09.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
Oameni ok, activitate ok, wfh

Beneficii companie
Noutăți DB Schenker Global Business Services
Continuăm seria de interviuri prin care te invităm să descoperi DB Schenker Global Business Services.Beatrice, Identity & Access ...
Continuăm seria de interviuri prin care te invităm să descoperi DB Schenker Global Business Services.Alan, Senior Accountant în ...
Te invităm să descoperi DB Schenker Global Business Services.Care sunt elementele cheie și prioritare în cadrul companiei și cum ...