Dedeman

• Site: www.dedeman.ro

Evaluari companie Dedeman

Birocratie stricta, superiori ierarhici care nu cunosc notiunea de meritocratie si profesionalism. Se fac o multime de abuzuri, se incalca atat drepturi si libertati garantate constitutional cat si o multime de alte norme prevazute de codul penal si cel al muncii.

12.01.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariu relativ decent ca si valoare monetara. Daca ne gandim la efortul si uzura psihica zilnica, acesta ar trebui majorat cu cel putin 50%.

Contra
Ar trebui sa se faca traininguri de specializare, eventual cursuri/workshopuri acreditate de calificare profesionala pentru angajatii companiei. In prezent nu exista training nici macar pentru initiere in domeniul departamentului in care activezi.
Respectarea defectuoasa a programului de munca. Dupa o zi intreaga de munca(si de stat in picioare) te pontezi de iesire si trebuie sa astepti 15-30 de minute ca sa vina cineva de la paza si securitate sa iti deschida usa si sa te verifice ca sa poti pleca acasa.(nu este un caz singular, se intampla frecvent, aproape zilnic). Adica...pe langa cele 9 sau 10 ore(depinde de schimb si de program) mai stai inutil (din timpul tau) inca o jumatate de ora pana sa poti pleca acasa.
Exista relatii si favoritisme.

Respectarea individului, evaluarea riguroasa a tuturor potentialilor angajati, dar mai ales a viitorilor angajati ce vor exercita o functie ierarhica ce presupune coordonarea, evaluarea si verificarea permanenta a subalternilor.

Full time - Consultant vanzari - Timisoara

Companie serioasa, care isi respecta angajatii si promisiunile salariale facute.

11.01.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Un loc de munca bun, sigur cu posibilitati de promovare in cadrul firmei

Profesionalism

24.11.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pachet salarial atractiv
Program de lucru respectat
Spirit de echipa

O companie profi

28.10.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Pachetul salarial
Posibilati de avansare

Oferte care ti s-ar potrivi

Bacau

Calarasi

Excelentă companie.

24.10.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Mediu de munca foarte bun.

Gelu Trading Company
Change management
Sisteme bune, mediu de lucru OK, atentie catre angajat. Inclinatie catre schimbare si imbunatatire ...
Project manager
Mediu tanar si dimanic, posibilitati reale de a avansa, program flexibil.
Operator introducere date
Foarte ok pentru cei care lucreaza si studiaza in acelasi timp, foarte flexibili cu turele si cand ...
Project manager
Consultant Resurse Umane