Dennemeyer & Associates

Alte Servicii

• Tel: 0368.403.600
    Site: www.dennemeyer.com

Evaluari companie Dennemeyer & Associates

O totala neseriozitate, am fost sunat pentru un interviu la aceasta companie totul a parut sa fie cat se poate de in regula telefonic. Insa cand m-am prezentat la interviu am inceput sa am indoieli in legatura cu ceea ce se intampla acolo. La interviu a fost prezent reprezentantul HR si doamna Director General amandoi foarte scarbiti si aroganti dupa o discutie in limba engleza caci despre asta era vorba a trebuit aproape sa ii trag eu de limba sa imi spuna despre ce este vorba si in ce consta postul conditii etc. Tin sa mentionez ca intreaga discutie a fost in limba engleza, nu prea inteleg de ce pt ca din putinele vorbe pe care le-a grait Dna. Director mi-am dat seama ca engleza dansei era cam la ani lumina fata de a mea, practic nu prea articula corect ce spunea in engleza.. OK trecem cu vederea primesc "testele" in scris pt o compunere a unui email si corectare pe alt text a unui alt email. Dupa toate acestea a ramas discutia ca voi fi "contactat" in maxim 2 saptamani si chiar am fost asigurat ca voi primi in raspuns indiferent de decizie pozitiv sau negativ. Ce sa va spun stupoare a trecut mai bine de o luna si de primit raspunsuri nu am primit ceea ce mi se pare o dovada clara de nesimtire si nepasare (nu ca as fi avut asteptari prea mari). Per total nu as recomanda nimanui sa isi piarda timpul cu aceasta firma, nu de alta dar aveti sanse sa fiti lasati cu ochii in soare!

22.05.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Nimic de adaugat pentru ca nu exista

Contra
- lipsa de seriozitate
- aroganta maxima

Nu am sfaturi problema pleaca de la atitudinea conducerii (Doamna Director stie de ce.)

Full time - Brasov
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Pozitie buna, fara posibilitate de avansare, salariu prea mic pentru munca depusa.

05.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Au cafea buna si nu conteaza cat consumi, mediu de munca cu oameni tineri.
Salariul se vireaza la timp dar te obliga la o banca colaboratoare. Au ceva prime insa in bonuri valorice-impozabile.

O oportunitate decenta din punct de vedere salarial (daca nu ai alte variante), dar care lasa de dorit din puncul de vedere al calitatii oamenilor/managementului

02.10.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- salariu decent, program de lucru ok;
- o munca usoara de birou, comoda, daca nu iti doresti o provocare intelectuala si profesionala;
- mediu de lucru tanar;
- beneficii uzuale in cadrul unei companii care se respecta (asigurare medicala, tichete de masa, petreceri de iarna/de vara).

Specialist Proprietate Intelectuala

02.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
- salariu decent pentru o persoana fara experienta;
- asigurare medicala faina.

Un domeniu nou (cel putin pt mine), destul de putin cunoscut la noi in tara din cate am observat si destul de interesant si un loc de munca cu oportunitati si provocari pe masura.

29.08.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Salariul
Pachetul de beneficii
Programul partial flexibil
Orientarea spre munca in echipa, colaborare si comunicare deschisa
Mediu de lucru dinamic
Mediu multicultural specific unei multinationale cu diversitatea lingvistica aferenta
Trainingurile de specialitate si nu numai

Operator Asamblare
Bonusuri sau prime salariale, loc de munca stabil, posibilitate de a face ore suplimentare
Administrator
Colegi în mare parte ok și dornici sa te ajute
Aspecte PRO nu cred ca exista si nici nu vor exista in aceasta "firma" pur romaneasca. ...
Account Manager
Consultant farmaceutic
Mat Planning/Prod Ctrl ...