DB Global Technology SRL

• Site: www.db.com

Evaluari companie DB Global Technology SRL

Pacat de brand - daca ar regandi putin strategia oamenilor ar fi cea mai tare companie...

13.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
O sa scriu mai mult despre oameni si valori pe rolurile cheie. Altfel: sediu nice, cafea, apa, locatie etc.

Au avut oameni ok, cel putin in primii ani, care au pus bazele la multe initiative bune spre foarte bune cu extindere globala.
In Project Management cu mici exceptii erau oameni rezonabili, fara instincte de dominare :)
La Dev exista drive si coabitare, oamenii chiar puneau mana extra-job sa aduca valoare si sa se remarce. La Ba's au avut o reprezentare excelenta la inceput cu multa munca si marketing pozitiv.
Testarea se afirma cu greu, din pacate.
Multe interactiuni globale au fost create si intretinute bine.
Insa.

Contra
Au pierdut sau nu au reusit sa tina in companie liderii cu drive (nu doar dat din gura), care chiar au livrat pentru oameni si pentru companei, care nu erau determinati doar de individualism si functii. Oameni f buni care au adus plus valoare, o perioada.
Ulterior, dupa valul de plecari, pentru ca foarte multi s-au lasat dusi de functii si promovari in loc sa contribuie au distrus, si uite asa s-a ajuns in situatia curenta "management slab" "proiecte slable" "reprezentare slaba".
De ce ? Pentru ca nu poti avea rezultate inalte cu oamenii de mana a 4a (fara nicio suparare) ma refer strict la pregatire profesionala.
Managementul primar nu a stiut/nu stie exact pe ce sa puna degetul la promovari si uite asa...s-au ingropat singuri.

Uitati-va cu atentie ce a stralucit in perioada de glorie a acestei companii, la oameni in special. Acolo e solutia. Ganditi-va ca nu-i puteti inlocui nici cu cel mai frumos sediu din lume.

Puneti ce trebuie in conducere si cu siguranta in timp o sa aveti rezultate pe masura.

Full time - Arhitect - Bucuresti

O companie de la care poți învăța multe lucruri.

11.12.2018 - Angajat Part time Util (0)

Pro
Pachetul salarial
Persoane cu bun simt și săritoare
Sediu frumos într-o zona cu oportunități

Proiecte din ce in ce mai slabe, management slab

11.12.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
hubul arata bine, este aproape de metrou, exista si perioade mai relaxate.

Eu nu stium cum exista compania asta

07.12.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Lucruri pro care sunt peste tot, Nu se deiferentiaza cu absolut nimic fata de alte companii medii-mari. Ar putea sa faca decont la combustibil si poate masina de servici, daca tot se doreste a fi un club mai selectiv.

Perfect pentru soft skills - comunicare, negociere, persuasiune

20.11.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Deprind multe abilități interpersonale mulțumită mărimii companiei și mediului internațional
Pot interacționa cu mulți seniori din afară
Atmosfera e relaxată, se poate lucra fără presiune
Unele locuri cu tehnologii noi
Perks - cafea, game room, work from home, trainings

Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Operator call center
Programe de lucru bine puse la punct
Un job ok pentru cei care sunt la inceput de drum.
se ofera training ok
Technical Writer