DB Global Technology SRL

Software/Tehnologii

• Site: www.db.com

Evaluari companie DB Global Technology SRL

Cultura si valori

Ca developer, aici vii ca sa mori

06.08.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Extrem de lejer. Muncesti doar daca vrei, si nici atunci nu prea ai ce munci pentru ca proiectele nu incep cand vrei tu, ci cand se decide "businessu". O sa ai atatia colegi care, cum spuneam in titlu, au venit aici sa moara, incat nu o sa mai ai nicio tragere sa faci treaba buna. Se angajeaza devi foarte slabi, de iti vine sa-ti pui mainile in cap cum poate primi un salariu de peste 2000 euro doar ca sa adauge un tag de html sau sa nenoroceasca un "if". Pana si bunica s-ar descurca mai bine.

Contra
- S-a inchis cel mai mare departament, CR, si s-a mutat in India. Conducerea e asa de dezinteresata incat nu a luat nicio masura. Oameni gen R Rotaru sau T Nita care n-au nicio treaba cu IT-ul si care au dus departamentul in directia gresita nu au fost dati afara, ci doar mutati pe aceleasi pozitii.
- Salariile au ramas putin in urma. Nici nu prea conteaza, ca nu targeteaza cei mai buni devi, nici nu e nevoie.
- Proiectele sunt slabe rau. Vin doar ciorbe reci in Bucuresti si pe buna dreptate, ca nu se produce nimic.

Dati afara oamenii incompetenti. De teama sa nu se duca vestea ca dau afara sau ca le scade "footprintu", nu vor asta. Deja e cam tarziu, nu mai vin oameni buni la interviu si nu faceti nimic sa-i tineti pe aia cativa buni care au ramas.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Angajat Full time pe functia de Software Developer in Bucuresti
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

Un esec - cea mai proasta experienta pe care am avut-o la un job pana acum

06.08.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Sediul care e ok, desi e facut mai mult sa iti ia ochii cu tot felul de lucruri inutile.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in DB Global Technology SRL

Experienta DB

29.07.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariile din DB.
Colegii.
Locatia, bicrourile

Dupa un an in Deutsche Bank

08.07.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Experienta internationala buna. Multe proiecte pe diferite nise. Sediul in Pipera conexiune buna cu metroul. colegi faini.

Cultura si valori

O companie care s-a transformat intr-o firma de design interior

29.06.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Birouri dragutze.
Sali de sedinte dragutze.
Amenajarea interiorului interesanta.

Locuri de munca Dräxlmaier Group SCULERI-MATRITERI DEBUTANTI SI SENIORI
DRAXLMAIER Group
Brasov
Last update: 16.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Management Trainee SR Lugoj (f/m)
LIDL Romania
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 23.06.2017
Network engineer
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Inginer proiectant ...
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc
nmerrynote 19.08.2017
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
IT Support