NP Neumann & Partners GmbH - DHR International Neumann

NP Neumann & Partners GmbH - DHR International Neumann

• Site: www.dhrinternational.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie NP Neumann & Partners GmbH - DHR International Neumann

Lipsa de profesionalism maxima si inca ceva pe deasupra

13.06.2016 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
In afara de salariile platite la timp, nimic altceva.

Contra
Mentalitate de firma de parter de bloc de la inceoutul anilor '90. Cu toate ca se vrea multinationala, DHR-ul nu are nici o legatura cu ce se intampla in birourile din alte tari. Firma din Romania este o reprezentanta a celei din Austria, pe care n-o intereseaza decat sa isi primeasca comisioanele din conctracte. Drept urmare, calitate zero, profesionalism zero, metodologie de lucro zero barat. Totul se face dupa ureche si depinzi de unicul "partener" si anagajat al firmei, ceea ce inseamna ca posibilitatile de promovare nu exista si ca trebuie sa suporti tot felul de toane pentru ca domul "partner" vrea de fapt un fel de asistent executiv, nu un coleg. Discutiile pe partea de cercetare cu restul birourilor din Europa frizeaza limita penibilului (de exemplu, se discuta jumatate de ora daca scriem Muller cu umlaut sau cu "ue" in baza de date.
Daca tot e sa accepti un salariu prost ca sa inveti cum se fac lucrurile in consultanta, e mai bine sa alegi o firma unde chiar se face executive search.

Avand in vedere ca activitatea firmei este de headhunting, ar fi util sa inteleaga profilul/competentele anagajatilor sau potentialilor angajati si sa le prezinte situatia firmei asa cum este, nu sa inventeze colegi, birouri si activitati care nu exista.

Fost angajat 2016 - Full time - Bucuresti - Research consultant
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.