DXC Technology

• Site: www.dxc.technology

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie DXC Technology

O companie ok, da' nu prea.

23.11.2020 - Angajat - Full time

Pro
Echipele sunt internationale, multiculturale. Mediul de lucru este, de cele mai multe ori, relaxat. Colegii si managerii sunt ok, te ajuta oricand ai nevoie, mediul colaborativ fiind unul ridicat. Programul este flexibil, existand posibilitatea sa lucrezi de acasa permanent. De obicei nu sunt probleme nici cand vine vorba de concedii. Poti evolua din punct de vedere profesional, existand si posibilitatea de a-ti schimba pozitia/departamentul in care lucrezi. Ofera, in unele instante, posibilitatea de a sustine examene pentru diferite certificari pe cheltuiala companiei.

Contra
Salariile sunt putin sub nivelul pietei. Nu exista notiunea de ore suplimentare platite (chiar daca nu exista neaparat o cerere de a sta peste program, dar pot exista anumite situatii). Cresterile salariale sunt minime sau chiar inexistente, compania neavand o politica clara legata de acest aspect (au fost angajati care au plecat dupa 4 ani, intrucat nivelul salarial a ramas acelasi). Nu stiu sa existe teambuilding-uri sau activitati similare.

Cresterea nivelului salarial trebuie considerata serios, intrucat multi angajati cu vechime si impact serios tind sa plece spre alte companii din aceasta cauza.

Angajat - Full time - Bucuresti - Salesforce Administrator
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie ok dar cu manageri nu foarte pregătiți, care iau decizii doar in beneficiul companiei nu si a angajatilor.

18.11.2020 - Angajat - Full time

Pro
- mediu ok de lucru cu oameni tineri, destepti
- work from home

O experinta slaba

14.11.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
- work from home
- ok pt un inceput de cariera. Dar nu mai mult de un an

Experienta pozitiva

10.11.2020 - Angajat - Full time

Pro
Expunere, Independenta, WFH

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

rinf.tech

Full time

Timisoara, Romania

Companie f buna Companie ok

10.11.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
management ok fara alte comentarii

Locuri de muncă
Continental Romania