Electronic Arts Romania

• Site: www.jobs.ea.com

Evaluari companie Electronic Arts Romania

Experienta neplacuta

08.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Job usor,program lejer

Contra
Salariu mizer, totul e pe prietenie

Schimbati politica firmei

Full time - Tester - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

ok pentru inceput

08.12.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
- lejer
- locatie buna
- fructe zilnice
- cafea si ceai gratis
- colectiv in majoritate ok
- job bun pentru entry-level, capeti ceva experienta si poti sa inveti destul de mult, mai ales in primele luni
- au cursuri online licentiate disponibile angajatilor, gratuite; trebuie doar sa vrei
- overtime platit

Quality Assurance Tester

30.11.2018 - Fost angajat Util (6)

Pro
Munca si program relativ usor.

Managementul foarte bun

25.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Colectivul este de treaba

Un loc nepotrivit daca ai de gand sa muncesti din greu.

24.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Ti se ofera:

Fructe pe gratis (asta daca ai norocul sa pici pe un etaj unde nu sunt 100 oameni, caci nu apuci nimic)
Cafea pe gratis (calitate foarte proasta, mai bine nu)
Reducere gym, locata in AFI Palace.
Salariul este platit corect si la timp. Overtime-ul se plateste mereu (se intampla sa se faca o greseala ici colo dar daca o raportezi se va corecta si vei fi platit)

Este posibil sa nu faci nimic toata ziua si sa-ti mearga bine daca esti destept. Acum depinde si de noroc.
Aveam colegi care stiau sa pupe pe leaderi, project leaderi, manageri si astfel nu prea munceau. Ba mai erau si promovati caci se apreciaza mai mult un mascarici care stie sa faca misto si sa glumeasca pentru a il dispune pe sef, decat cineva care chiar munceste.

Sfatul meu este sa nu veniti aici daca doriti o cariera sau un loc de munca pe termen lung. Oamenii pleaca in masa si vin in masa. Este un loc de munca usor (DACA NU TE IMPLICI SI STAI IN BANCA TA).
Ca manager am auzit ca este mai bine.

Daca aduci pe cineva primesti bani. Daca aduci pe cineva pentru pozitia de Tester 1 primesti 150 ron. Daca aduci un manager sau director primesti undeva pe la 4000-6000 RON.
In functie de unde pici poate fi placut, sau iad. Sunt oameni deschisi la minte care lucreaza in armonie si o gluma ici colo, atmosfera placuta, si sunt oameni scarbiti de viata care vor vrea sa-si verse frustrarile pe tine ca nou venit.

Inside Sales
Colegi faini in echipa de support cu multa experienta, managementul din afara ok.
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Office assistant
Agent Servicii Clienti