Electronic Arts Romania

IT&C

• Site: www.jobs.ea.com

Evaluari companie Electronic Arts Romania

Un job foarte bun pentru oricine isi doreste o prima experienta pe piata muncii.
Avansarile se fac dupa minim 6 luni in companie, pentru pozitia de Tester II. Pentru pozitii mai mari, ai nevoie de minim un an experienta in companie, pretty good IT skills and excellent soft skills. Nu promoveaza pe pozitie de lead orice tester, doar pentru ca baga buguri multe.

07.05.2018 - Fost angajat Full time Util (3)

Pro
- Perioada de training platita
- Este imposibil sa nu gasesti colegi faini cu care sa te intelegi
- Cafea, ceai, fructe in fiecare zi (nu sunt gratis, sunt impozitate din salariul BRUT)
- Mici evenimente de sarbatori (cadouri de craciun, fetele primesc cadouri de 1 si 8 martie, de Halloween se aduc gustari)
- Beer Friday (in fiecare vineri 13 se serveste bere in ultimele 30 de minute de program)
- Atmosfera lejera
- Overtime platit dublu

Contra
- Nu esti angajat Electronic Arts, ci Smartree, so you're pretty much the lowest link in the company;
- Salariu de 1200 lei NET;
- Proiecte putine si plictisitoare (unless you're into FIFA and car games);
- Superiori incompetenti pe unele proiecte (nu toate);
- Restrictii in utilizarea internetului (mai putin Youtube), deci nu prea ai ce face in pauza inafara de fumat;
- Daca esti fata, e imposibil sa nu dai peste sexual harassers si dubiosi care fac glume sexuale de rahat. Best you can do is report them to HR;
- Program de la 9 am la 6 pm care nu compenseaza cu pachetul salarial. Uneori nu reusesti sa iesi fix la 6 de la munca, intrucat lifturile nu functioneaza toate in acelasi timp. So you gotta wait it out, in special daca e iarna. Cel mai tarziu am ajuns acasa pe la 8 pm, deci nu prea iti mai ramane timp de hobbyuri sau alte activitati;
- Daca esti student, nu poti sa ajungi la cursuri/ seminarii. Poti sa te invoiesti, dar ofc nu te va invoi nimeni in fiecare zi ca sa ajungi la cursuri. Fiecare invoire se trece ca UDO (unpaid day off), iar orele invoite se cumuleaza intr-o zi intreaga, care ti se taie din salariu. Deci cel mai probabil o sa ajungi doar la examene.

Nu am sfaturi.

Full time - Quality Assurance Tester I - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Job bun pentru inceput de cariera, in special pentru dezvoltarea skillurilor inter-personale. Nu sunt multe lucruri de invatat, se simte o plafonare dupa 6 luni.

23.04.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- colectiv tanar
- nu am intalnit leads cu care sa nu pot coopera
- fructe in fiecare dimineata
- cafea moca
- OT platit mereu

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Electronic Arts Romania

Este o experienta placuta deoarece invat zilnic multe si am in jurul meu un colectiv tanar si plin de viata.

21.04.2018 - Angajat Full time Util (3)

Pro
Angajatii sunt niste oameni minunati, cladirea este extrem de asigurata, inveti lucruri noi zilnic si ai posibilitatea de a testa jocuri

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Fenomenala (sarcastic vorbind) companie.

20.04.2018 - Angajat Full time Util (3)

Pro
Ceai si cafea Gratis

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

O companie in care testerii sunt absolut sclavi, restul sunt bine, dar oamenii sunt carne de tun, si daca nu te intelegi cu persoana X, zbori.

28.03.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Salarii bune pentru non-testeri.

Cursuri / traininguri.Atmosfera destinsa
Program flexibil si intelegere.Technical knowledge
Operator servicii clienti
Contact nedeterminat ,punctuali cu data salariului,Ok pentru un prim job
Casier
Operator servicii clienti