Ehrlich & Fenster SRL

Timp la birou vs. timp liber
Management
Proceduri si valori

Experienta Ehrlich & Fenster

21.04.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Sediu intim intr-o casa de pe str. Vulcan. Deocamdata nu este open space si asta este un lucru bun.

Contra
Munca repetitiva, diferente culturale si de mentalitate. Zicala cu pestele si capul este adevarata. Compania in plina cadere libera dupa angajarea unei romance in managementul firmei din tara noastra. Colegialitatea lipseste, "colegii" se 'calca' unii pe ceilalti in vederea ocuparii unei functii pe care oricum nu o vor ocupa pentru ca nu vorbesc ebraica.
In decursul a trei ani cat am lucrat pentru ei nu a avut loc nici un curs de specializare, doar perioada de inceput. Experienta acumulata este total irelevanta pentru alte companii, chiar si pentru cele din acelasi domeniu de activitate.
Trateaza urat angajatii noi si nu ofera un pachet salarial atractiv asa cum prezinta in anunt. Nici macar nu se ating de "disponibilitatea pentru deplasare" pe care o descriu in anunt. Studiile nu folosesc, ci doar limba engleza.
Cat am lucrat la ei aproape nu am avut viata personala. Inainte se lucra duminica, acum nu mai lucreaza toate departamentele duminica.

Conducerea ar trebui sa fie mai deschisa, nu atat de bagareata si sa nu instige la barfe si nemunca. Dar oricum nu exista sfaturi de care sa tina seama.

Full time - Specialist in proprietate intelectuala - Brasov

Oportunitati de avansare
Pachet salarial
Timp la birou vs. timp liber
Management
Proceduri si valori

O firma mediocra pentru Brasov

28.02.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Sediul frumos amenajat

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Locuri de munca Guardus SRL GUARDian junior software web developer for mobile apps
Guardus
/ 0 - 1 an experienta
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca HP Inc. Market Intelligence Analyst  (#3015153)
HP Inc.
/ 1 - 5 ani experienta
Last update: 25.08.2017
Locuri de munca Competence Call Center - CCC Job Back Office - ebay - SPANIOLA - Brasov
Competence Call Center
Brasov
/ Student/Absolvent
Last update: 14.09.2017
Locuri de munca ALTEN Romania Inginer Junior - Calcul Adams
ALTEN SI-TECHNO Romania
/ Student/Absolvent
Last update: 06.09.2017
Locuri de munca Allianz Managed Operations & Services SE Munchen Sucursala Bucuresti IT Commercial and Contract Expert
Allianz Managed Operations & ...
/ > 5 ani experienta
Last update: 14.09.2017
Mediu placut, multicultural/multinational. Colegi ok
Ai parte de formari chiar foarte bune, chiar si extra proces/proiect. Colegi primitori, friendly
Echipa tanara. Sefii au intelegere la programul de lucru
Buna! Stie cineva cat ia un brand manager, in departamentul de marketing?
Ioana_oracle13 19.09.2017
Buna! Imi poate spune si mie cineva cum decurge un interviu de grup la CGS? Ce fel de intrebari se vor pune si cum este roleplay-ul? Va ...
Elena-Elena22 19.09.2017
1000 lei + tichete
motanel 19.09.2017
Sofer
30 LEI
Tehnician
Confidential
Toamna aceasta, cel mai mare eveniment de carieră din România, Angajatori de TOP revine cu trei ediții în Timișoara, București și ...
Angajatorii, de obicei, inchid ochii la aceste metehne ale angajatilor lor. Pana la un punct, insa, pentru ca da, exista anumite lucruri ...
De cate ori n-ati auzit in timpul unui interviu indemnul „Vorbeste-mi despre tine”. Aparent nevinovata, o asemenea provocare este ...