Elbi Electric & Lighting

• Site: www.elbielectric.ro

Evaluari companie Elbi Electric & Lighting

Cei de la Elbi sunt ok, problema e sa nu va angajati la Pro Security Expert Company care face parte din grupul lor de firme, practic este firma care monteaza echipamentele de securitate.

22.08.2017 - Fost angajat Full time Util (3)

Pro
Colegii sunt foarte ok, sediul este ok, dar cam atat din punct de vedere al punctelor forte.

Contra
Cum spuneam mai sus, probleme apar in momentul in care conducerea decide sa va pregateasca contractul pe firma Pro Security Expert Company. Firma Pro Security se afla in insolventa, nu stiu care este statusul legal in prezent, dar oamenii de acolo devin foarte neseriosi in momentul in care trebuie sa-si indeplineasca obligatiile contractuale. La inceput, salariile vin cu intarziere dupa care dispar ca prin minune. Le rezilierea contractului ti se promite ca iti vei primi banii restanti, dar in final vei primi un raspuns cum ca in cazul in care iti doresti sa primesti banii datorati trebuie sa te adresezi instantei judecatoresti.

Incercati sa nu mai pacaliti oamenii, asumati-va responsabilitatile contractuale. Contractul este semnat de ambele parti si fiecare parte trebuie sa-si asume responsabilitatile.

Full time - Inginer - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Locuri de munca Studio Moderna
Studio Moderna