Ellipse Marketing

2.5
  • www.ellipse-marketing.com

Evaluari companie Ellipse Marketing

Graphic Designer

11.03.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (2)

Pro
Echipa tânara, oameni frumoși.
Posibilitatea de a lua pauză / de a ieși la o țigară liniștit/a, când vrei.
Cafea în Bucătărie.
Dorința de a schimba structura, regulile și atmosfera (momentan rămâne la nivelul de dorință)

Contra
80% din angajați sunt ,,designeri'' sau, defapt, muncitori în Adobe Suite.

Prea multă liniște, deși echipa este tânără, simțeam mereu o presiune și un stres pe umerii colegilor mai vechi.

Nu ai voie să asculți muzică doar după terminarea programului (18:15)

Nu se accepta feedback și nici nu primești feedback constructiv. A fi ,,designer'' în această firmă înseamnă să produci efectiv ceea ce îți cer șefii, nu există loc de inovație, părerile nu sunt ascultate (deși uneori ești întrebat). Primești ordine fixe și direcții rigide de lucru.

Anxietate. Am încercat să ofer soluții dar mi-am pierdut entuziasmul după o perioadă destul de scurtă. Nu există un proces bine definit, primești proiecte haotic, cu volum mare de muncă și grabă nejustificată deoarece ești pus să repeți același task de mai multe ori.

Sa fie mai apropiati si sa discute mai mult cu angajatii.
Sa angajeze un account care sa stabilească clar legatura între echipa si client.
Sa isi mareasca portofoliul de clienti si sa dea sansa designerilor sa fie designeri.
Sa se poata asculta muzica / sa se puna muzica.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O conducere mult prea stricta, cu reguli inutile si absurde care duc la nemultumirea si ineficienta angajatilor.

27.05.2019 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
Locatia
Echipa

POWERNET TECHNOLOGIES