eMAG

Evaluari companie eMAG

Pretenții mari, ajutor puțin

14.05.2019 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Majoritatea colegilor sunt ok
O companie mare ce da bine la CV

Contra
Posibilitati de avansare reduse sau zero
Implicarea nu este răsplătită
Conducerea te vede ca pe o cifra si nu un om
Te poți trezi cu bani mai puțini cand trebuie sa iei mai mult fără să primești un răspuns
Program flexibil, dar nu prea

Full time - Consilier vanzari - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Ok pentru cei la inceput de drum

09.05.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Departamentele operationale sunt un loc bun pentru a-ti incepe cariera, nu au pretentii mari la angajare.
Daca ai noroc, poti da peste oameni misto de la care ai ce invata.
Se respecta programul de lucru (cu mici exceptii previzibile).

EMAG - The last frontier! NU recomand.

06.05.2019 - Fost angajat Full time Util (2)

Pro
Este locul perfect daca esti la inceput de drum, daca este primul tau loc de munca sau vrei sa faci intership. Vei avea sansa sa folosesti cele mai noi tehnologii in domeniu si sa participi la training-uri, la sediul firmei (in Swan).
In schimb daca ai ceva experienta iti recomand sa FUGI cat mai repede!!! Vei intalni un loc de munca ostil, in care fiecare om este pe cont propriu, in care colegii de munca iti sunt dusmani si nu prieteni, in care sefii iti sunt stapan iar avansarile se fac pe "relatii". Vei avea parte de nopti nedormite si weekend-uri pierdute, atunci cand se face un release mai mare sau in perioada marilor promotii.
Programul de lucru este strict, 09-18, sediul in Voluntari, iar in cazul in care intarzii vei primi atentionari din partea team lead-ului. In functie de departament poti avea parte de un team lead cu aere de vedeta TV, gen Elon Musk (stii tu cine esti). Vei avea marea sansa sa fii sub observatie tot timpul jobului (ce faci pe calculator, ce vorbesti cu colegii si cat timp stai la telefon) si vei da teste trimestiale si ti se va da sa iti evaluezi la randul tau colegii (pe principiul acesta pleaca multi din eMag sau sunt dati afara daca nu se integreaza).

Daca rezisti 6 luni acolo, nu te bucura, nu e cel mai bun job din domeniu, nu e accesibil ca si locatie dar e bun pentru experienta si da destul de bine pe CV.

Si acum partile bune:
- microbuz gratuit pentru traseul Pipera - Voluntari
- suc, fructe si cafea la discretie
- laptop care se poate lua si acasa
- sala de recreere / jocuri (dar va trebui sa stai dupa program pentru a o putea folosi sau in pauza de masa)
- asigurare medicala
- bonuri de masa in valoare de 130 ron / luna
- training-uri in programare facute de colegii eMAG

Per total, am fost multumit de mediul de lucru (functia de casier) si de modul in care se desfasoara lucrurile. Este un plus de experienta si in timp am dobandit noi cunostinte despre cum funtioneaza e-commerce-ul si nu numai.

29.04.2019 - Angajat Part time Util (6)

Pro
Mediu de lucru placut, oportunitati de a invata si de a promova, multe departamente din care poti sa alegi ceva potrivit cu abilitatile si dorintele tale.

Very dinamic Company.

25.04.2019 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Lot of space to innovate.

Conecteaza-te cu eMAG prin retele sociale
Beneficii companie
Galerie foto