Evaluari companie EY Romania

O companie cu multe oportunități de dezvoltare, dar și cu multe exemple de "Așa nu!".

21.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Cursuri ACCA;
Delegații la diverși clienți din din multiple industrii și expunerea la politicile și metodologia acestora.

Contra
1) Politica internă cu privire la Overtime-ul de pe job și Travel;

2) Senior manageri imcompetenți și incapabili să gestioneze resursele unui proiect de audit;

3) Politica internă de reducere a orelor de audit, fără a compensa cu un număr mai mare de angajați pe un proiect sau de a propune soluții de eficientizare (ex. Nivelul de muncă este același, dar nu ai oameni și timpul alocat este mai puțin. Ah! Și nici orele de OT nu le poți cere fiindcă nu permite bugetul);

4) Procedura de feedback ce nu este tratată cu seriozitate (fb nu este argumentat cu exemple, doar e făcut de dragul de a fi acolo și a justifica că există);

5) Subiectivismul în acordarea feedback-ului (pe ochi frumoși și plata în natură) și în funcție de care se realizează promovările;

6) Salariile ce nu sunt aliniate la nivelul pieței.

7) Politica internă cu privire la concediul de odihnă. Altfel spus, nu ai voie să îți iei concediu în perioada Septembrie - Mai din cauza că e Busy Season, iar după ești forțat să-ți iei toate zilele de concediu și orele suplimentare;

8) Lipsa de încredere și suport acordate angajaților (ex. Reticiența managerilor de a te învoi pentru urgențe personale, altfel spus, nu te crede).

Poate un focus mai mult pe resursa umană și nu pe profit.

Full time - Senior Auditor - Bucuresti

Ok pentru inceput de cariera

21.11.2018 Util (7)

Pro
Companie multinationala unde poti incepe si poti invata

O companie care se respecta

16.11.2018 - Fost angajat Util (0)

Pro
- avansare rapida

EY RPA

studii superioare Politehnica
1 an experienta IT
junior level

14.11.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
- multe proiecte pe RPA unde poti invata, asta pt ca au inceput printre primii, insa pierd teren pe zi ce trece
- au multe proiecte externe
- iti asigura training la inceput de o calitate medie-joasa
- au un sediu nou dragut
- se vorbeste mult in engleza
- da bine la CV pentru ca muncesti mult si te angajeaza toti pe RPA,
- te plimbi in toata lumea daca ai timp si disponibilitate, sunt f multe deplasari pentru doritori
- daca esti o persoana cinica /meschina sau manipulatoare atunci esti in mediul propice
- daca vrei sa devii un sef anarhist , ai de muncit putin, dar e mediul propice
- te poti afirma usor , nu sta nimeni mai mult de 1 an pe acolo
- daca vrei sa faci cariera in domeniu IT dar fara sa stii IT, aici se poate , trebuie doar sa compensezi cu abilitatile de comunicare, pun accent pe ambalaj
- daca esti tacut si nu ai nici abilitati de comunicare, trebuie neaparat sa nu ai pretentii financiare sau de avansare sau de proiecte interesante poti face fata comparativ cu alte medii
- primesti oferte bune daca stai la ei 6 luni
- inca sunt pioneri in domeniu pentru ca sunt de 3 ani , si domeniul deabea acum se dezvolta

Recomand, cel putin pentru inceput de cariera

11.11.2018 - Angajat Util (6)

Pro
Programe de dezvoltare.
Colegi cu expeerienta

Ultima actualizare: 06.02.2019
Ultima actualizare: 06.02.2019
Galerie foto
Noutati EY Romania
„În ultimii ani, am asistat la o explozie în cererea pentru implementarea tehnologiilor de automatizare. Consider ...
EY susține cea de-a doua ediție a școlii de vară organizată de Facultatea de Administrare a Afacerilor, desfășurată între 26 ...