Euro Games Technology Ltd. Romania

IT&C

• Tel/Fax: 021.569.8764
    Site: www.egt-bg.com

Evaluari companie Euro Games Technology Ltd. Romania

Nu recomand aceasta firma cu pretentii de multinationala, dar in care salariile intarzie in fiecare luna si angajatii sunt tratati cu lipsa de respect

12.06.2018 - Full time Util (10)

Pro
Conditii bune de lucru
Salariu mai mare comparativ cu celeltalte firme

Contra
Salariul intarzie in fiecare luna cu cateva zile
Nu exista supermarketuri/magazine langa firma.Pierzi jumatate de ora din pauza numai sa-ti cumperi mancare.
Fara bonuri de masa, asigurare medicala sau alte beneficii
Contractul se incheie pe o perioada de 3 luni, cu posibilutate de prelungire cu inca 1 an, fapt ce ii dezavantajeaza pe cei care vor sa ia un credit
Managementul companiei ia toate deciziile,chiar daca nu au experienta in anumite activitati; angajatii nu pot veni cu idei noi
Managementul companiei trateaza angajatii cu aroganta si lipsa de respect
Esti obligat sa-ti faci card la BRD pentru virarea salariului, banca ce are comisioane foarte mari la retragere
Angajatii au dreptul la o singura cana de ceai/cafea pe zi
Ti se promit multe la interviu , dar nu se realizeaza nimic

Sa invete sa-si respecte si motiveze angajatii

Full time - Bucuresti

Promite multe, dar nu face nimic. Angajatii (chiar si cei din management) sunt tratati ca simple secretare, deciziile se iau fara cap, se lucreaza haotic...

12.06.2018 - Full time Util (5)

Pro
1. Salariul pare sa fie putin mai mare decat in restul corporatiilor
2. Un plus pentru mine este si aerul conditionat, separat in fiecare birou, si nu general in cladire, plus faptul ca unele birouri au balcon

Impresia generala despre environmentul unei companii care activeaza in sectorul jocurilor de noroc este in general nefavorabila, se invart bani multi in acest cerc, motiv care pentru care poate fi chiar un mediu periculos.

10.02.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
-Daca lucrezi intr-un departament din companie in care se dezoltare software sau se ofera suport, ai sanse sa inveti, atat timp cat iti urmaresti scopul si iti doresti de unul singur sa te dezvolti; nu astepta training-uri din partea companiei sau suport in acest sens, profita de ce este acolo si foloseste asta in avantajul tau.
-Primele acordate (ce-i drept fara o baza anume, dar au fost bine primite).
-Salariul bunisor.
-Colegii de nota 10 in aceste departamente; in celelalte departamente sunt pe la limita de trecere.

Colectiv tanarMediu de lucru placutOportunitati de invatare
C++ Developer
Nu e stres. Proiecte lungi, stabile.
Economist
Operator productie