Euromaster

Comert

• www.euromaster.ro

Evaluari companie Euromaster

ZERO investitie de energie, timp sau bani in dezvoltarea angajatului din partea angajatorului.

13.06.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Salariul la timp
exista un club de alergatori
bonuri suplimentare cadou de ziua femeii

Contra
- sisteme si aplicatii antice, greu de utilizat si greu de invatat; probleme tehnice pe care nimeni din tara nu le poate rezolva si IT e in alta tara, de cele mai multe ori pe alt program de lucru.
- departe de Bucuresti, iar sistemul de transport de la metrou pana in Voluntari este ingreunat considerabil de trafic, bariera de tren si programul gandit prost. Vara vei muri de cald si risti insolatia asteptand, sau venind pe jos cei aproape 2km, iarna risti sa mori in statie in mijlocul furtunii de zapada pentru ca nu exista o statie propriu zisa, ci un spatiu de parcare unde tot vin masinile peste tine. In timpul ploii sunt multi soldatei cu umbrele, victime ale masinilor din trafic ce tot arunca apa pe ei, de parca ploaia nu ar fi de ajuns- astepti chiar si 30min un microbuz, in conditii de vreme gen ploaie, viscol sau bariera pusa.
-Activitatea este de cele mai multe ori redundanta si usor de realizat, insa pretentiile la angajare si cerintele de calificari sunt pentru o pozitie de cel putin director de proiect, absurde si neutilizate pe parcursul activitatii tale in companie.
- managementul este indiferent la mai toate problemele pe care le vei identifica, se intereseaza doar daca sunt probleme pe care te oferi tu sa le rezolvi, gratis (exemplu: pontajul se face pe xls, cererile de concediu se pierd, cererile de WFH dispar si te trezesti cu apel de la seful tau la 10 AM intrebandu-te unde esti etc); chiar si cand rezolvi probleme, exista riscul sa nu fie o solutie vazuta cu ochi buni de manageri, si sa iti fie atrasa atentia si sa fii admonestat.
- Orice opinie sincera despre cum functioneaza sistemele, compania sau interactiunea umana aici va fi ascultata cu mare atentie, apoi ignorata cu desavarsire, de parca ai fi vorbit cu un perete.
- nu se investeste in dezvoltarea personala a angajatului nimic. Faci trainingurile obligatorii pentru job, si cam asta e.
- negocieri intensive pentru perioada de concedii, deoarece compania te obliga sa iei toate zilele de concediu, cu amenintarea ca nu te mai lasa sa lucrezi de acasa; ti se reaminteste constant cat de norocos esti ca ti se permite sa lucrezi de acasa.

O analiza critica a managementului de sus, si de jos.
O analiza critica a modului in care compania este organizata, si infiintarea unui departament de comunicare interna, care sa invete oamenii eticheta comunicarii in afaceri.

Full time - Accounts Receivable - Voluntari

Super echipa. Un colectiv care te face sa te integrezi repede.

17.05.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Echipa tanara, firma serioasa

Anvelope, sevicii anvelope

16.05.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Plata salariilor la timp.
Respectarea sarbatorilor legale.
Ajutor financiar /zile libere la casatorie si nastere copil.

Merita schimbarea pe care am facut-o in plan profesional!

02.03.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Multe puncte de interes in zona.

Euromaster este o companie ok.

12.02.2018 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Investeste in angajati.

Locuri de munca Carrefour Romania
Kaufland Romania
Locuri de munca Hornbach Romania
Hornbach Romania
Inginer Sistem in Informatica
Locatie buna.Colectiv tanar, numai proaspat absolventi naivi. Angajatii cu vechime mai mare de 2 ...
QA Game Tester
mediul de lucru
Operator procesare date
Salariul la timp, bonuri de masa, foarte rar se sta peste program, iar atunci orele suplimentare ...
Inginer electromecanic
Vanzator casier