Farmaciile Dona

• Tel: 021.361.4692
    Fax: 021.361.46.95
    Site: www.farmaciiledona.ro

Evaluari companie Farmaciile Dona

Respectul fata de profesia de farmacist si mediul de lucru profesionist promis la interviu nu au fost mentinute pe parcursul carierei mele in aceasta firma.

01.07.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
-Respectarea programului de lucru, inclusiv zilele de repaus saptamanal (programul a presupus si ture de weekend, dar cu zi/zile libere in timpul saptamanii de lucru)
-Asigurare medicala privata pentru angajatii cu vechime in firma
-Diverse reduceri pentru cursuri ce tin de activitatea profesionala

Contra
-Salariile au fost mult timp sub media pietei pentru functiile similare, a inceput o modesta incercare de aliniere la piata farmaceutica
-Persoanele aflate in functii de conducere (middle management) in continua schimbare incearca modificari dese, uneori haotice si fara sustinere
-Concentrarea conducerii pe investitii mari in campanii de publicitate si marketing, uitand un factor foarte important: angajatul din farmacii trebuie motivat (motivarea are mai multe fatete, nu primeaza cea financiara)

O colaborare mai buna intre personalul de specialitate din farmacii (farmacisti, asistenti de farmacie) si conducere: inainte de a fi o afacere, farmacia este...farmacie. Obiectul activitatii nu este un produs obisnuit, cum ar fi o paine sau un surub, este un medicament, care ar trebui sa fie insotit de un serviciu farmaceutic in care specialistul este cel care ar trebui sa dicteze modul in care decurg lucrurile.

Full time - Farmacist - Bucuresti

munca multa, bani putini, respect zero pentru angajati

01.07.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
salariul e corect trecut pe cartea de munca

prost platit

24.06.2020 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
formare profesionala

Nu au grija de angajații lor.

13.06.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Programul de lucru este super ok.

Dona ploiesti

25.05.2020 - Angajat in prezent - Part time Util (0)

Pro
Sunt foarte mulțumita, salariu bun, weekend doar unul pe luna, cursuri

FrieslandCampina Romania
Procter & Gamble