Alte Servicii

• www.jactravel.com

Evaluari companie JacTravel Romania (Flame SRL)

Depinde de tine cum iti faci munca

24.05.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu de munca placut,

Oameni frumosi si competenti ( nu toti, dar majoritatea )

Asigurare privata de sanatate

Contract cu BT ( avem mai multe beneficii la BT precum operatiuni fara comisioane )

Se marcheaza evenimente precum ( 1 mai, ziua copilului, X-mas, BB-que Party )

Flexi time ( groups Cluj )

Daca stii sa iti ceri drepturile si muncesti inteligent, rezultatele din punct de vedere financiar, promovare si alte beneficii nu intarzie sa apara. Bineinteles, se ajunge la un compromis intre ceea ce, ceri si ce ofera compania.

Exista un booklet de unde iti poti alege un set de traininguri la care doresti sa participi. Nu exista exceptii. Toata lumea poate participa.

Orice feedback pozitiv, reusita sau eveniment din viata fiecaruia ( care doreste sa il impartaseasca ) este celebrat.

Comparativ cu alte multinationale din Cluj Napoca, aici nu se simte mediul corporatist. Se lucreaza din greu dar lumea se simte si bine.

Team buildinguri ( modeste , dar exista )

O companie intr o continua miscare si dezvolare organica

Nu te plictisesti nici sa vrei, in fiecare zi ai cate ceva de invatat, de spus, de ajutat.

Work-Life balance

Contra
Tinand cont ca este o companie in domeniul turismului, consider ca ar fii necesar sa se invetseasca mai mult in deplasari si business trip-uri pentru a cunaoste clientii, furnizorii si locurile unde acestia merg, nu doar pentru departamenetle de contracting si cativa din vanzari.

Mi-ar placea sa existe posibilitatea de a avea actiuni la companie, tinand cont ca suntem numarul 2 la nivel global ( WebJet ). Multe firme de IT si nu numai din Cluj isi incurajeaza angajatii sa investeasca.

Nu exista neaparat o structura clara in ceea ce priveste sarcinile fiecarui departamant. Se fac schimbari radicale fara a exista transparenta.

In unle departmente, chiar este nevoie de o mana de fier si o minte ascutita pentru a simplifica anumite procese. De cele mai multe ori lucrurile se complica in momentul in care sunt puse in CC persoane din upper management pana la un simplu operator. Situatii in care trebuie sa dai explicatii infinite ce s a intamplatat ( in cazul in care a existat o problema ). Consider ca lucrurile ar trebui sa mearga pe principiul" As long as you get it done and the client is happy and there is no loss I do not want to hear your explanations! " :)

Acestea nu sunt pareri contra, ci doar lucruri care se pot imbunatati.

Sa investeasca in calatorii pentru angajati
Sa se formeze o echipa puternica de recrutare
Sa fie mai transparenti si sinceri in ceea ce privesc schimbarile si anumite contracte
Sa nu incurajeze flow'ul angajatilor ci sa investeasca in oamenii de baza care intr'adevar isi doresc sa evolueze

Full time - Team leader - Cluj-Napoca

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review. Your positivity is really encouraging for us to see!
We are continually offering more travel opportunities for our departments to integrate with other colleagues and will continue to do so. Unfortunately share options are not available at this time.
All department heads are working on the structures within the departments, setting clear goals for all bandings and this will be communicated when finalized. Please do speak with your line manager if tasks or processes are not clear so they can support you.
The recruitment process is being reviewed at this time and improvements will be communicated when completed.

Oportunitati excelente de dezvoltare in cariera intr-o companie mondiala :) si DA, engleza este obligatorie, pentru ca cele mai multe departamente comunica in aceasta limba cu clientii, angajatii din alte tari si cu sefii mari

24.05.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Posturi pe mai multe domenii de la entry- level pana la manageri, training serios, oameni simpatici, companie multiculturala, salariile nu au intarziat niciodata (!), beneficii si aprecieri motivante (petreceri bi-anuale, activitati de companie periodice), bonusuri in functie de vechime si performanta, mediu confortabil si civilizat, posibilitate de a calatorii in scop de afaceri in diverse tari- in functie de tipul si nivelul postului.
Eu personal nu am simtit niciodata nevoia sa plec de la companie si sa caut altceva, deoarece munca, silinta si creativitatea mea au fost intotdeauna apreciate :)

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review of the company. We applaud your loyalty and belief in the Company.
The flexible working was certainly brought in based on the workforce requests and we will continue to listen to your suggestions.

O companie internationala care ofera oportunitati reale celor care sunt dispusi sa munceasca

24.05.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- mediu de lucru placut
- sanse reale de promovare pe baza performantei
- legislatia respectata 100%
- Program flexibil
- petreceri de cel putin 2 ori pe an (in tara/strainatate)
- asigurare medicala privata
- tichete de masa
- salariile platite mereu la timp
- oportunitati de bonusare
- reviziure salariala 1 data pe an
- programe de perfectionare si instruire constante (cu sau fara diplome recunoscute international)
- reduceri la rezervari facute la hoteluri
- ceai, cafea, lapte etc oferite angajatilor zilnic
- oportunitati de transfer in alte birouri ale companiei (Dubai, Hong Kong, Orlando, Londra etc)

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review. What a pleasing list of benefits you have detailed and hopefully they will continue to grow!
We have made some significant changes within the business and all documentation is being updated and will be communicated to all upon completion.
We have put in clear bandings to ensure that long serving employees have the chance to progress to the next band.
Our bonus scheme has been introduced and improved over the last two years, also we have a lovely long service award process which is well received.

O companie stabila, cu oportunitati de avansare.

24.05.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Colegii si sefii prietenosi
Posibilitate de folosire a limbii engleze si nu numai
Trainings si workshops
Petreceri, bonusuri, incentives
Delegatii inclusiv in strainatate

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review. We are pleased to see what positives are important to you. Please speak with your manager regarding any refreshers you may require.

Energie si oameni minunati

24.05.2018 - Full time Util (5)

Pro
Echipa tanara si dinamica
Atmosfera placuta
Multinational
Posibilitati de avansare
Posibilitati de dezvotlare si traininguri specializate

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review of the company.
The recruitment process is currently under review and will be communicated out once agreed.
Locuri de munca Dremo Personaldienstleistung GmbH
Dremo Personaldienstleistung ...
Locuri de munca Dremo Personaldienstleistung GmbH
Dremo Personaldienstleistung ...
Train2Perform
Mediu de lucru prietenos.
Back Office Representative
E o atmosfera minunata,munca relativ usoara, de birou.
QA Engineer
ColegiSalariuMediu foarte fainPOti creste usor
Manager
Tehnician Proces