FollowMe

Evaluari companie FollowMe

Junior Teacher

03.10.2019 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Singurul lucru pe care mi l-a adus jobul asta a fost determinarea sa nu mai ajung niciodata in postura de fi bataia de joc a unor parveniti.

Contra
- conducerea te trateaza ca pe plantatie (ce e aia timpul tau liber?!)
- salariul mic
- grupele pot ajunge pana la 12 copii intr-o camera minuscula.
- niciun fel de beneficiu (oricum se asteapta practic sa multumesti ca te platesc pt munca depusa)
- niciun fel de flexibilitate sau intelegere fata de profesor, numai profesorul trebui sa sacrifice din timpul lui liber si sanatatea lui. Nu ii pasa nimanui ca poate nu apuci nici macar sa bei apa cu orele.
- conducerea s-a opus categoric ideii de a avea un cuptor cu microunde pt ca "pute a mancare". Asta cumulat cu salariul minuscul prezinta o dificultate, dar e OK pt ca nu in fiecare zi ai timp sa mananci )

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

A series of Unfortunate Events

11.09.2019 - Fost angajat Full time Util (2)

Pro
-copiii de care te atașezi
-colegele sunt foarte de treaba și te ajuta la nevoie
-ai voie sa respiri aer FollowMe pe gratis
-ai laptop-uri. Oh wait, they're awful
.. I guess that's it

Groaznic!!

30.08.2019 - Fost angajat Full time Util (2)

Pro
-colege foarte de treaba si ajungi sa creezi o legatura speciala cu ele, doar sunteti cu toatele in acelasi infern.
-copilasii parca te fac sa uiti ca nu ai mai baut apa de 4 ore, n-ai mai mancat de 5, iar nevoia de a te duce la baie parca nu mai e atat de mare.
-participarile la conferinte si workshopuri in cadrul altor centre sunt platite de catre firma, dar ti se cam taie pofta de participare cand esti OBLIGAT sa te duci, chiar daca in ziua aceea, in timpul tau liber, ai planuit altceva.
- cateodata raman cutii de prajituri incepute de la serbarile de Craciun pentru copii, si pentru ca pe acelea nu le pot trimite inapoi la metro si sa isi recupereze banii, cadrele ditactice se pot infrupta din ele. yaaay!! Free cookies!!

O experienta de cosmar in 2007 ca angajat si ma intristeaza sa vad ca se intampla si acum in 2019 aceleasi lucruri la aceasta "scoala" de limbi straine.

23.07.2019 - Fost angajat Full time Util (3)

Pro
Copiii si adultii cu care am lucrat la curs, bucuria de a le vedea progresele.

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca SABIS® Network schools UAE, Oman, Qatar, and Bahrain

Full time

Dubai, Strainatate,

Cel mai groaznic loc de munca! Multa umilire si batjocura. Un loc in care esti tratat inuman si care te darama psihic.

15.09.2018 - Full time Util (11)

Pro
Copiii cu care ajungi sa lucrezi si satisfactia pe care o ai cand vezi progres. Dar asta nu multumita mediului de lucru sau a angajatorilor.

SABIS® Network schools UAE, ...