Evaluari companie Genpact Romania

O rampa de lansare pentru o cariera atat in domeniul finance, cat si IT, iar daca nimeresti pe un proiect ok, putem adauga si oportunitatea de avansare pe pozitie de management!

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
- Salariu foarte bun pentru un angajat fara experienta, in jur de 3000 lei net
- Bonus de performanta in 3 trepte
- Program flexibil (poti veni de la 7/8/9 etc)
- Overtime platit
- Gama variata de traininguri pentru new joineri: SAP, Excel, Procurement, etc
- Teambuilding-uri (depinde si de proiect aici)

Contra
Atentie, aceste aspecte depind de departament si pot varia:
- Volum mare de munca
- Cumul de tipuri diferite de taskuri pe persoana
- Unele echipe au mai putini membrii, cu toate ca volumele sunt aceleasi, de aici si frustrarea
- Procesele de tranzitie...recomand puternic evitarea lor

- Atentie in alocarea resurselor...numar inegal de membrii pe proiecte ce au acelasi volum de munca
- TL-ii au de obicei mai multe echipe in subordine, ceea ce ingreuneaza comunicarea eficienta si o relatie mai stransa
- Mentineti echipa de HR, sunt foarte multumit de ea!

Full time - Analist servicii clienti - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O experienta foarte buna pentru entry-level in finance. Inveti foarte multe lucruri si mai mult decat orice, pun accent pe angajat. Mediul de lucru placut, beneficii si manageri bine pregatiti.
Nu au cel mai bun salariu, dar este cel mai bun loc unde inveti sa te formezi din punct de vedere profesional.

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Traininguri relevante
Manageri bine pregatiti
Intelegere
Pun pret pe angajat si pe evolutia sa

Pentru inceput este ok,cei care sunt la inceput pot lua in considerare aceasta companie.

19.10.2017 - Fost angajat Full time Util (19)

Pro
Colegi ok, pe proiectul meu erau rapoarte pe individ separat deci nu te interesa daca colegul tau munceste sau nu pentru ca el era raspunzator daca "lenevea".
Nu era volumul foarte mare chiar aveam zile cand nu prea faceam nimic.

Consider ca este un inceput bun

10.10.2017 - Angajat Full time Util (22)

Pro
Traininguri utile
Colegi f. ok
Companie cu multe proiecte

Accounts Payable

25.09.2017 - Angajat Full time Util (20)

Pro
Este o companie mare cu multe proiecte. Pe proiectul pe care lucrez sunt oameni minunati si asta face munca mai usoara. TL si managerii sunt ok.

Altfel, Genpact investeste in formari, exista foarte multe evenimente interne si team buildinguri.

Conecteaza-te cu Genpact Romania prin retele sociale
Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...