Evaluari companie Genpact Romania

"munca de chinezi" cum se mai spune la noi pe floor.

15.11.2018 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Posibilitatea de a te angaja fara experienta sau prea multe cunostiinte in limba ceruta si de a invata cat poti de mult in maxim un an ca sa poti pleca undeva mai bine.

Contra
-Ti se vor promite cursuri in cadrul companiei (pe care dupa 1 an de zile inca nu le-am inceput). De cand m-am angajat de un an mi s-au promis cursuri. La un an dupa, inca nu s-a organizat niciun curs.
-Salariu foarte mic in comparatie cu munca pe care o depui. Cerinte mult prea mari si pretentii si stres. Cand le pui in balanta nu merita decat sa faci experienta si sa inveti ca apoi sa poti pleca intr.un loc unde esti un pic mai apreciat sau macar merita dpdv al salariului. de acolo si titlul "munca de chinezi" cum zic oamenii prin companie.
-Programele folosite foarte proaste si enervante si pica fix cand ai mai mare nevoie.
-"programul flexibil" de lucru este o vrajeala maxima in sensul ca esti obligat sa vii de la 20 la 7 macar o data pe saptamana doar ai posibilitatea sa alegi cand si uneori e bataie pe zile sau te trezesti ca stai mai mult decat restu pentru ca raman zile neacoperite. Alta faza e daca esti matinal si preferi sa vi mai devreme si sa pleci mai devreme comenteaza, la fel si daca preferi de la 10 la 7 tot comenteaza. Te vrajesc ca daca ai nevoie sa pleci mai devreme de la munca poti renunta la ora de pauza de masa si apoi iti scot ochii ca nu-i normal sa faci asta [desi tu te-ai inscris la un curs ceva si trebuie sa fi o data sau de 2 ori pe sapt undeva la o anumita ora si ai facut asta pt ca ti-au zis ei ca poti] etc
-Overtime-ul nu este platit decat daca ai un backlog kilometric si oricum ot pe perioade foarte scurte.

Nu va mai bateti joc de oameni. Nu-i mai tratati ca pe plantatie. Pretuitii si in schimb va vor pretuii si ei.
Fiti mai atenti pe cine puneti pe posturi de leadership
Cand promiteti ceva tineti-va de cuvant.
"Breaking the pyramid" este cea mai mare vrajeala pe care am vazut-o pana acum. O faceti doar sa aveti nevoie de mai putini angajati nu sa avem noi mai multe oportunitati.

Full time - AP Accountant - Bucuresti

O companie ok unde poti evolua

15.11.2018 - Fost angajat Util (10)

Pro
bonuri de masa beneficii

O experienta ok pentru un inceput de cariere

15.11.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Echipa si colectivul, procesul

Experienta placuta oameni ok

12.11.2018 - Full time Util (6)

Pro
Oameni super ok si foarte saritori

Companie multinationala OK

09.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
posibilitati de training

Conecteaza-te cu Genpact Romania prin retele sociale
Premii
Beneficii companie
Locuri de munca Genpact Romania
Galerie foto
Noutati Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...