Evaluari companie Genpact Romania

Angajat in prezent in companie, dar in cautare de alt loc de munca, am peste 1 an, dar nu il mai vreau pe al 2-lea aici.

06.01.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro

Contra
Salarii foarte mici, doar cand sunt stransi cu usa dau cat cere angajatul in rest o sa vedeti si voi ca pe acelas proiect, aceeasi vechime, acelasi segment, acelas volum de munca, aceeasi limba sunt diferente si de 800 lei net, asadar depinde de situatia lor in momentul angajarii si cat ii soptesti in ureche superiorului
Programul este foarte dificil, ocupa toata ziua, nu mai ai timp de nimic, desi la interviu se spune ca sunt maleabili cu programul, sa nu mai vorbim ca ai vrea sa pleci 2 ore in timpul zilei....no way, ore suplimentare neplatite.
Trainerii sunt nepregatiti si materialele oferite sunt uneori jenante ca si nivel informativ.
se tin oameni putini pe proiecte pentru ca persoanele din management sa poata indeplinii proiectele si target-urile si deadline-urile sub buget ca sa isi poata lua ei procentajul de frame-fit/time/under budget

Be human, si incercati sa vedeti ce nemultumiri are fiecare, ascultati voi personal oamenii, nu mai puneti "tot felul de superiori" fara fundament profesional, sa ia pulsul angajatilor

Full time - Bucuresti

Singura firma in care m-am simtit foarte bine

20.12.2017 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- atmosfera prietenoasa, colegi tineri si super ok
- volum redus de munca, deci no pressure
- posibilitati avansare sau mutare pe alt cont
- management ireprosabil
- camere de relaxare si ping pong
- abonament medical f bun la Regina Maria
- reputatie buna, da bine la CV

Experienta mea personala este una f buna si asta datorita echipei in care lucrez

10.12.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Echipa (colegi saritori, colegi cu care poti socializa). Management deshis. Plan de dezvoltare profesionala

Un BPO foarte ok

10.12.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
- Echipa tanara
- Management flexibil
- Formari
- Iesiri

Ok pentru primul job.. pare o alta lume.

10.12.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Mediul de lucru. Traininguri.. inveti lucruri noi.. posibilitati de a urca in ierarhie!

Conecteaza-te cu Genpact Romania prin retele sociale
Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...