Evaluări companie Genpact Romania

Dupa 2 saptamani iti dau un test pe hartie din teorie, fara sa fi primit materiale oficiale de training

25.03.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Salariu atractiv
Program fix , fara overtime

Contra
Colegi aroganti
Nu exista cooperare si spirit echipa,fiecare e cu treaba lui, foarte individualisti
Te angajesza pentru o limba straina conform fisei postului, dar de fapt trebuie sa lucrezi automat si in engleza
Dupa 2 saptamani,pentru ca nu am intrat in gratiile colegei care “se ocupa” de training ul meu, mi s a dat un test pe hartie in limba engleza,desi eram angajata pentru un post pe spaniola, cu intrebari din teorie. Nu am fost teimisa la training la sala. Am raspuns conform celor observate in tinpul shadowing-ului, insa mi s a spus ca accea este practica si nu teoria. Am fost data afara pentru ca am luat nota 6 si nu 8 la acel test, tinand cont de faptul ca au recrutat o persoana fara experienta in domeniul financiar, spunand ca imi vor face training de la zero, ceea ce nu s a intamplat. Nu am primit niciun material teroretic,dupa care mi s a dat un test strict din teorie.
Aveti grija la ceea ce scrie in fisa postului!

Mai multa corectitudine,
Respectati atributiile din fisa postului si nu angajati o persoana cu un salariu pentru o limba straina,dupa care sa o puneti sa lucreze in doua limbi straine pentru acelasi salariu.

Oricum nu sunt luate in calcul.

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti - Accounts Payable with Spanish
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Un bun început și o experiență plăcută

25.03.2019 - Fost angajat 2018 - Part time

Pro
- un program de traininguri foarte bine organizat: traineri instruiți, încurajați să se pregătească, să influențeze pozitiv; materiale utile și practice.
- in aceasta companie ai sansa sa înveți multe: de la simpla scriere a unui e-mail sau comunicarea eficienta cu clientii până la deprinderea aptitudinilor tehnice, cum sunt RPA și VBA.
- echipa tânără, dinamica, vesela.
- locație foarte bună (lângă Iulius Mall), cu acces la multe facilitati.

Seriozitate

23.03.2019 - Angajat - Full time

Pro
Un bun punct de plecare in cariera. Posibilitati multiple pt dezvoltarea personala si pt a fi ghidat in cariera: cursuri si certificari, mentoaring, coaching

GENERAL LEDGER

21.03.2019 - Angajat - Full time

Pro
Flexibilitate, iti poti alege intre ce ore sa lucrezi, manageri ok

Senior accounts payable

21.03.2019 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Program felxibil

Conectează-te cu Genpact Romania prin rețele sociale
Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...