GRS - Global Remote Services

• Site: www.globalremoteservices.com

Evaluari companie GRS - Global Remote Services

Dragilor, nu recomand aceasta firma nici dusmanilor mei! Am mers la interviu, cu invitatie prin sms foarte detaliata, eu crezand in seriozitatea angajatorilor. Am ajuns la timp, secretara mi-a dat testele de limba si mi-a spus ca va veni team leaderul sa ma intervieveze. Nu a venit nimeni. Am fost uitata int-un birou, aproape 30 de minute. Apoi a venit din nou secretara, mirata, intrebandu-ma ea pe mine cum de nu a venit nimeni la mine. Asa o lipsa crasa de profesionalism, lipsa de comunicare intre personal, lipsa de respect fata de candidat, nu am vazut de cand sunt. Continuarea, in schimb, a fost si mai absurda: i-am spus secretarei ca eu nu mai astept si ca mi-am pierdut timpul, crezand ca e o firma serioasa, la care dumneaei, in loc sa isi ceara scuze, sau sa imi spuna sa mai astept 5 minute, sau sa vad ca incearca sa repare situatia penibila, prin telefon sau ceva, s-a uitat la mine zambind cu nepasare si nu a spus niciun cuvant. Am iesit din acea batjocura de firma, ca vantul. Nu va lasati batjocoriti si dispretuiti! Nimeni nu merita asa ceva.

28.03.2018 Util (10)

Pro
Cladire frumoasa, moderna, dotata, utilata. Lifturi, personal numeros.

Contra
Angajari pe baza de nepotisme, incompetenta, lipsa de scrupule.
Intervievari fictive, ca sa existe justificari in acte ca au fost intervievati mai multi candidati, cand de fapt nu a fost niciunul, ci au angajat pe cine au vrut.

Bucuresti

O experienta placuta, o firma ce te ajuta sa cresti si te va invata multe.

07.02.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Atmosfera de lucru era foarte ok, colegii la fel. Petrecerile GRS erau cele mai tari chestii ever.

Un loc de munca foarte ok cu colegi extraordinari

31.01.2018 - Fost angajat Part time Util (11)

Pro
- colegii foarte ok te ajuta mereu cand ai nevoie;
- atmosfera destinsa, relaxata;
- camera de relaxare;
- ziua fructelor.

3 ani ca operator service clienti

23.01.2018 - Fost angajat Part time Util (9)

Pro
Colectiv excelent. Program acceptabil. Este mai mult un post de lucru in tranzit pana la gasirea locului de munca dorit.

Oferte care ti s-ar potrivi

Mi a placut la GRS, deoarece superiorii te inteleg oricand iar colegii suntt mereu alaturi de tine.

Nu este o firma foarte mare, dar as recomanda aceasa firma oricand.

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (21)

Pro
Superiorii, colegii, locatia

TELUS International Europe
TELUS International Europe
salariu platit la timp
Ai sansa de a creste mereu.
Graphic designer
echipa fain, atmosfera placuta, deadline-uri realiste.
Concurs
IT Specialist