Heaven Solutions

Heaven Solutions

• Site: www.heavensolutions.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Heaven Solutions

I have had a chance to work in Heaven Solutions in HR department. It was a great chance to develop my HR skills. What i liked the most is the company's vibes

07.12.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Friendly vibes, open-minded colleagues, sense of humor, provided training, premiums..

Contra
For me it was great experience so far!

Fost angajat 2020 - Full time - Iasi
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Enjoy the Ride, make friends and grow

07.12.2020 - Angajat - Full time

Pro
Mediul de lucru e prietenos si flexibil, dar orietant pe rezultat si comptenta (daca stai mai mult pe la tigara sau nu treci testul, nu o sa fii selectat pt training sau avansat).
Se ofera suport din partea echipei, tuturor colegilor care sunt la inceput (inclusiv tinerilor absolventi sau celor care fac un career shift spre IT). E companie excelenta pentru a incepe cariera in IT (nu se solicita experienta sau traininguri de scoli informale) dar si pentru oameni cu experienta care vor sa se implice in proiecte R&D cu lideri mondiali din medicina, logostica sau cercetare. E o companie in care poti avansa usor daca esti proactiv si ai rezultate. Poti calatori in strainatate la clienti in Germania sau doar la Team Building-uri (eg:Roma, Bavaria). Imi place ca firma sustine mai multe echipe iesene de robotica (Retina si CyLiis), ca a renovat un lab de robotica la Lic de Informatica si ca sponsorizeaza alte ONGuri locale(CasaShare, etc).

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Feedback-uri irelevante de la cei care au parasit compania

03.09.2020 - Angajat - Full time

Pro
Heaven Solutions nu este firma perfecta, dar tine sa fie. Se acorda foarte multe beneficii angajatilor:

- se creeaza relatii frumoase, bazate pe prietenie, atat intre colegi, cat si intre manager si angajat;
- daca ai gresit, nu ti se taie capul (ca in alte companii), ci totul decurge spre corectare si invatare cu ingaduinta;
- sunt multe evenimente care se organizeaza, intocmai pentru ca angajatul sa se simta pretuit (seri de jocuri, de cunoastere, mese impreuna platite de companie, mese la restaurante, teambulding-uri in strainatate, se fac comenzi speciale de chipsuri, ciocolata, fructe si clatite pentru zile obisnuite de munca.
- Managementul tine cont de cum se simte angajatul si se ofera mariri chiar si dupa 3 luni de la angajare, ba chiar si cand angajatul nu a adus performanta (multi dintre cei care au comentat mai jos, au primit mariri desi nu meritau neaparat).
- S-au oferit bani pana si pentru operatii mai dificile ale angajatilor care nu au posibilitati;
- S-au oferit bani pentru colegi care nu isi puteau plati chiria;
- S-au mai multe salarii compensatorii pentru angajatii care au trebuit sa paraseasca compania;
- Da, Heaven Solutions a trecut printr-un moment dificil in perioada pandemiei, dar ce companie nu a trecut prin asa ceva cu pandemia?
Despre curatenie ce pot spune? La inceputul perioadei de pandemiei, d-na de serviciu (in varsta fiind) nu mai putea iesi din casa (avea restrictii). Am ajuns de COMUN ACORD sa ne implicam, ca doar nu ne cade o mana sa ne spalam fiecare vasul din care a mancat. Aceasta actiune NU a fost obligatorie.
Cat despre procesul de recrutare, avand in vedere ca pentru Testeri nu se cere niciun fel de experienta in domeniu, ne permitem sa dam si noi un test de logica, care nici nu trebuie sa fie 100% corect.
Daca esti intr-un proces de recrutare si vrei sa te informezi despre companie, aici este locul in care se aduna cei care au plecat din diverse motive subiective, mai mult sau mai putin intemeiate.
Recomandat este sa pui cat mai multe intrebari, in procesul de recrutare.

Cat despre cei care au lasat feedback negativ aici, ar trebui sa isi aduca aminte momentele in care au fost sprijiniti si au beneficiat de foarte multe pentru dezvoltarea lor.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Companie in care angajatul are numai de pierdut

01.09.2020 - Full time

Pro
Cunosti oameni noi
Vezi in ce firma nu trebuie sa ajunga nimeni altcineva

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

o experienta interesanta intr-o companie care arede invatat, adaptat si de crescut in mediul dinaic actual.

01.09.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Atentie catre evenimente interne
Dorinta de a creste
Mediu familiar