Help Net Farma

• Site: www.helpnet.ro

Evaluari companie Help Net Farma

Am lucrat timp de 2 ani jumatate la Help Net.

05.10.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Este un lant cu preturi mari ceea ce e bine pt angajati droarce nu vin toti mosii cu retete. Daca ai noroc de un diriginte care nu e isteric, la nivel intern se poate crea o atmosfera frumoasa. Trec tot pe cartea de munca, inclusiv bonurile de masa

Contra
Vorbesc strict de perioada cand era brand romanesc (acum au preluat nemtii lantul). Targetul individiual creeaza competitie intre angajati, ei spun ca in felul asta premiaza angajatul muncitor, dar unul dintre rolurile dirigintelui este sa distribuie sarcini astfel incat toti sa munceasca. Programul este infernal, cand e cineva in concediu te someaza sa stai cate 10h pe zi consecutiv, plus weekenduri. Ziua libera de dupa weekend o primeam doar daca nu erau concedii, adica in lunile oct, dec si martie cand nu ai voie sa iti iei concediu pt ca sunt vanzari mari. Farmacistul face de toate, preturi, facturi,marfa, vanzare pt ca nu au suficienti angajati. Program haotic in ture, nu se respecta pauza de masa. Lucrezi 2 weekenduri pe luna minim. Oboseala cronica. Exista sistem de pontaj acum prin cartela (initial a fost cu amprenta).

Ca asistent ai zero oportunitati de avansare, ca farmacist poti ajunge diriginbte si initial salariul ti.l pastreaza pe cel de farmacist. Daca vrei marire te rogi de ei jumatate de an si abia il obtii. Grija si facilitati pt angajat, zero, mai ales la capitolul timp. Salariul e decent.

Full time - Farmacist - Bucuresti

Servicii satisfacatoare.

20.09.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Mediu placut, satisfactii profesionale.

Un mediu dezamagitor. Nici vorba de munca in echipa si unitate.

07.09.2018 - Fost angajat Util (9)

Pro
Nu am ramas cu nimic bun, dupa aceasta experienta. Doar pierdere de timp

Aici am debutat pe postul de beauty adviser iar la terminare facultatii am fist angajata ca farmacist.

09.02.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Posibilitatea sa evoluezi si sa iti crestile veniturile

Mult lucru si stress, lipsa motivarii adecvate al angajatului

18.01.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Posibilitate de a obtine bonusuri...pt care trebuie sa muncesti zi-lumina

Locuri de munca Farmaciile Dona Specialist Achizitii Junior
Farmaciile Dona
Locuri de munca Catena Technical Support Level 2
Locuri de munca Catena Business Analyst
Locuri de munca Catena Economist
Locuri de munca Catena Specialist marketing_Suplimente alimentare
Mediu profesionistColectiv smart
- Mediu tanar si dinamic, colectiv super ok- Compania este in dezvoltare- Management ok
Departament achizitii
- Dezvoltare profesionala- Calatorii si training-uri internationale- Manageri competenti- Mediul de ...
Call Center Department
IT Senior Business ...