Hewlett Packard Enterprise

• Site: www.hpe.com

Evaluari companie Hewlett Packard Enterprise

Companie de tranzitie

26.03.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Program relativ flexibil (depinde in ce echipa nimeresti, in rest, e destul de clasic si nu prea poate fi schimbat), open space (pentru persoanele carora le place sa lucreze astfel), posibilitatea de a participa la diverse training-uri, posibilitatea de a face voluntariat in TaskForce sau in CSR, posibilitatea de a lucra de acasa (dar nu mai mult de 2 zile pe luna, iar acestea sa nu fie legate). Abonamentul la 7card poate fi platit de firma dupa 6 luni sau daca preferati Worldclass, firma plateste o parte si restul il platiti voi. Existau 2 bucatarii, una mare si una medie, cu frigider si cuptor cu microunde (ambele pline la pranz).

Contra
Contract pe perioada determinata de 6 luni prelungit cu inca unul tot de 6 luni indifierent de rezultatul evaluarii si incheiat cu o firma de resurse umane, Experis, nu direct cu HPE. Dupa un an se trecea la contract pe perioada nedeterminata, dar to cu Experis. E foarte greu sa fii mutat de pe Experis pe HPE. Nu se poate participa la toate training-urile HPE (de exemplu, cele de Lean Six Sigma sunt accesibile doar pana la un anumit nivel si celor externi), nu exista posibilitatea de a avea un abonament Bookster pentru angajatii externi. Extraordinar de aglomerat si dimineata si dupa-amiaza, la plecare, din cauza locatiei, Pipera. De asta am si numit recenzia firma de tranzitie. Sunt foarte multe persoane tinere care lucreaza in HPE, dar fara perspective de viitor. E un job bun pentru un proaspat absolvent deoarece in functie de echipa, poti invata cate ceva, dar in general, nu sunt foarte multe persoane care sa ramana in firma mai mult de un an sau doi.

Fiti mai atenti la cerintele angajatilor vostri si incercati sa fiti transparenti de la inceput cu ei.

Full time - Pricing Manager - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Recomand pentru dezvoltare personala si renumele companiei

22.03.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- companie mare cu ditamai sediul in Pipera
- munca lejera (pe OM)
- nu te streseaza nimeni, iti poti lua pauza cand doresti fara sa te contorizeze nimeni (in limita bunului simt totusi)
- traininguri foarte multe, poate chiar prea multe (aproape zilnic e cate ceva, pe excel, pe procese, pe diverse teme)
- posibilitate de a-ti dezvolta extrem de mult limba pe care lucrezi
- sesiuni de traininguri cu profesionisti
- posibilitati de avansare pe plan personal si ulterior profesional - acum n-o sa te puna nimeni sef peste noapte, tu trebuie sa te zbati sa avansezi si asta o sa fie doar cu timpul (2-3 ani cel putin). comparativ cu alte companii, aici chiar inveti multe lucruri care te ajuta sa te dezvolti si sa capeti experienta

Vin la munca cu placere , asa ca pot spune ca recomand cu drag HP Enterprise

21.03.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Program flexibil, posibiltiate de a lucra de acasa 1 zi/ sapt, management bun, workload bine ajustat

Ok este un loc bun de dezvoltare

16.03.2019 - Fost angajat Util (0)

Pro
Ok este un loc bun de dezvoltare

Oferte care ti s-ar potrivi

Mediu de lucru ok. Colegi prietenosi.
Experienta buna cu accent pe dezvoltarea personala a angajatilor

11.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu de lucru prietenos

TELUS International Europe
Project manager
Flexibilitate, super colegi, un loc de munca super pentru inceput
Stabilitate, lucrul cu tehnologii diverse, salariul
Customer Service
- mediu placut- program ok- bonusuri- cresteri salariale anuale
Concurs
Inginer programator