Hewlett Packard Enterprise

BPO & Servicii

• Site: www.hpe.com

Evaluari companie Hewlett Packard Enterprise

Evaluare profesionala HPE SW Support Admin Contract sales support

17.08.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- Numarul mare de materiale disponibile pentru instruire
- Atmosfera placuta de munca
- Oameni educati si o atmosfera prietenoasa
- Orele de lucru de la orele 9-10 pana la 6-7
- Lucrul de acasa disponibil, ceea ce este foarte ok
- Lucrul in echipa excelent, oamenii sunt dedicati sa se ajute reciproc.
- Oameni minunati!
- Calatoresti din cand in cand in alte tari.

Contra
Probleme majore cu sistemul de management, am lucrat inainte in order management si pot spune ca conducerea de acolo a fost mult mai buna decat cea de la HPE SW SSO.
In timpul perioadei de proba, departamentul nostru a fost externalizat, managerul de echipa a anulat colaborarea faa a avea un motiv corespunzator. In timpul perioadei de proba am avut testele de control care au fost destul de bine pe scor / baza de activitate in jurul valorii de 90-97% scor mediu, lipsa de profesionalism.
- Birourile nu sunt cu adevarat moderne, necesita imbunatatiri.
- Laptopurile par sa se miste foatre greu in timpul utilizarii, necesita imbunatatiri mari.
- Este dificil sa gasesti date specifice pe intranet, desi tot ce aveti nevoie este acolo.
- Locatia este departe de centrul orarului, ceea ce face dificila ajungerea.

Imbunatatiri la birou, cum ar fi locatia
Managerii trebuie sa aiba feedback de verificare anuala a calitatii de la angajatii lor deoarece unii dintre acestia nu isi indeplinesc in mod corespunzator indatoririle.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Support Renewals Representative in Bucuresti anul 2016
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

In HPE sunt foarte multe lucruri pozitive, din pacate sunt si lucruri mai putin pozitive

10.08.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Este clar o rampa pentru juniors si midd. level, ceva aproape de management. Si cand zic rampa, ma refer la faptul ca intr-adevar poti invata ceva nou, ceva care ajuta; dupa.. intervine rutina.

Ce mai e ok in HPE este faptul ca balanta life/work este foarte buna.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Hewlett Packard Enterprise

Mediu placut, colegi tineri

01.07.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediul f. ok (colegi tineri) / Salariul este ok la inceput, dupa e in functie de cum negociezi sau in functie de cat de mult au nevoie de tine / Pachet de beneficii bun

Cultura si valori

Pt. mine HPE e o companie in care poti invata. Cu dezvoltarea e un pic mai dificil, ti se prezinta ceva, dar dupa nu prea se urmareste un plan cocret de cariera

21.06.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Inveti destul de multe notiuni. Ai un program flexibil. Pachet de beneficii bunicel

Experienta Procurement Specialist

26.05.2017 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediul multinational, atmosfera si colegii

Locuri de munca EveryMatrix Junior Java Developer
Last update: 13.07.2017
  • Concediu de maternitate & paternitate
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Concediu de crestere a copilului
Support Technician
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Special Pricing ...
Inginer proiectant ...
Account Executive
Game tester
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...