• www.honeywell.ro

Evaluari companie Honeywell Romania

O companie potrivita pentru "primul job" .

19.03.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Evaluari anuale, salarii medii, oamenii in general ok, mediu corporatist(asta pentru cine poate considera asta un pro), cateva cursuri pe an( majoritatea inutile)

Contra
Mediu corporatist, cresterile salariale deseori nu acopera valoarea inflatiei, cursuri mai mult pentru dezvoltare personala si mai putin tehnice, managementul local este cam "fricos" si "obedient" comparativ cu managementul de matrice. Mare atentie, sa va feriti de pozitiile de banda 2( nu se adreseaza celor ce vin aici pentru primul job) si sub nici o forma sa nu va duceti pe SPS banda 2 pentru ca e "saracie" mare acolo. Daca vrei sa te muti pe o alta pozitie trebuie sa astepti 18 luni pentru a nu fi la mana managerului si totodata o sa observi ca HR-ul nu da nicu 2 bani pe tine in momentul in care aplici intern, nu te baga in seama, raspund dupa mai multe follow-up-uri la mail etc. Proceduri inutile si deseori greoaie iar acolo unde nu exista proceduri, managementul o sa va puna pe voi sa faceti, lucru care se va adauga la volumul de munca actual.

Intrebati oamenii ce cursuri vor sa faca din "suita" disponibila. Incercati sa fiti mai mult oameni si mai putin corporatisti. Chiar daca nu puteti face ceva pentru un angajat incercati sa va zbateti pentru el, si sa obtineti macar "ceva" pentru ca atunci o sa le castigati respectul.

Full time - Contract renewals - Bucuresti

Volum foarte mare de munca pentru un salariu care nu se justifica, ore neplatite state peste program.

16.03.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Colegi dornici sa te ajute, echipa tanara, laptop, conditii de munca ok la birou.

Honeywell un loc de munca curat organizat si cu un mod de recrutare bine stabilt.

06.03.2018 - Fost angajat Util (13)

Pro
Mediul de lucru curat si organizat cu un colectiv saritor

Opinie total negativa

23.02.2018 Util (8)

Pro
O multinationala care prin angajatii ei a scazut drastic imaginea in ochii mei

Honeywell, un angajator corect.

22.02.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Posibilitati de crestere salariala, se situeaza la nivelul pietei, desi a pierdut un pic in fata concurentei si acum incearca sa revina.

Staff responsible
-program flexibil-traininguri
Programator senior
Masa asigurata (cantina proprie)Cafea asigurataParcare si spalatorie auto propriiColegi ok (cel ...
Locul unde e amplasat biroul, pentru ca e foarte accesibil, conditiile oferite, pentru ca sunt ok ...
Inginer productie
Electrician