IBM Romania

• Site: www.ibm.com/ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie IBM Romania

Consultant IT

O companie care nu ofera perspective de dezvoltare profesionala, managementul este defectuos si atitudinea generala este aceea de muncitor

03.05.2014 - Angajat - Full time

Pro
Acces la foarte multe informatii.

Contra
Atitudinea managerilor, dezvoltarea personala si profesionala la latitudinea si bunul plac al managerului, care de multe ori nici nu isi cunoaste subordonatii, avansari foarte dificile si la latitudinea managerului, atmosfera incarcata negativ si nu in ultimul rand, sentimentul ca lucrezi pentru cooperativa munca in zadar.

Concluzie : angajatul este condamnat la mediocritate :(

Sant de prea mult timp in IBM incat sa imi dau seama ca nici un sfat nu poate avea efect pentru simplul motiv ca nu va fi luat in seama. Compania este guvernata de persoane care nu sant in stare sa ia decizii proprii ci doar urmeaza regulile care se cascadeaza de la nivelul superior.

Angajat - Full time - Bucuresti - Consultant in Informatica
Perioada de muncă: 9-10 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Nu pot zice ca am avut nicio experienta negativa: colegii sunt extraordinar de prietenosi, team leaderul este exact ceea ce ar trebui sa fie un lider si salariu

19.04.2014 - Angajat - Full time

Pro
Salariu, colegi, siguranta

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

IBM este un loc ok de munca, cu colegi si atmosfera ok.

08.03.2014 - Angajat - Full time

Pro
Proiecte tehnice bune, renume al companiei, salariu peste media pietei

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Locuri de muncă