IBM Romania

• Site: www.ibm.com/ro

Evaluari companie IBM Romania

Birocratia e cumplita, sistemul de evaluare este sublim dar lipseste cu desavarsire, lipsa feed-back la aproape orice. Daca acceptati conditiile de mai sus, este ok, te poti 'strecura', salariul e bun.

24.10.2019 - Fost angajat - Full time Util (3)

Pro
Salarizarea, lucrul de acasa, dar asta e pe multe proiecte teorie, depinde de PM, unele proiecte sunt orientate pe obiective dar, cel putin dein experienta mea, nu sunt majoritare.

Contra
Birocratia, manageri lipsiti de experienta si, de multe ori de cunostinte elementare atat de conducere cat si profesionale. Multe proiecte sunt conduse de absolventi de filologie sau de mai stiu eu ce facultati (nu am nimic impotriva filologilor, sociologilor etc, dar e destul de gresit sa conduca proiete complexe de IT entru ca se pun in pozitii foarete vulenrabile, au tot timpul nevoie de 'sfatuitori' iar asta e catastrofal pe termen mediu/lung).

Reducerea birocratiei, instutirea unui sistem de evaluare cu mult mai mult feed-back. Sunt dese cazurile in care daca un manager afirma ceva, nu se mai face nici o verificare. Stiu, e complicat, dar altfel o sa ramana o companie de mana a doua in care majoritatea isi vor petrece cativa ani de dragul salariului (mai putin supravietoitorii' dar, ghiciti ce? Acestia sunt mediocrii, cel mult).

Full time - Application Developer - Bucuresti

Interviu internship

23.10.2019 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Posibilitatea de avansare in cariera; salariu atractiv;

Proiecte diverse, colegi ok

23.10.2019 - Full time Util (0)

Pro
Proiecte diverse
Mediu de lucru placut, colegi ok
Proceduri

Modul de a te conecta cu inovatia si tehnologia viitorului

23.10.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Castigarea competentelor digitale fara de care nici un angajat nu va putea ramane competitiv pe piata fortei de munca.

Oferte care ti s-ar potrivi

Tehnologii noi, mediu stabil.

21.10.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Un angajator stabil, care iti oferta oportunitatea de a te dezvolta prin prisma tehnologiilor noi de pe piata. Management calitativ.