IBM Romania

• Site: www.ibm.com/ro

Evaluari companie IBM Romania

Daca nu vrei un mediu stresant de lucru, nu face alegerea asta. Prostul face legea aici si doar el are dreptate. Daca ai un nivel tehnic, fii sigur ca il vei pierde - deciziile pe proiect le ia tipul de mai sus. Program fulltime flexibil pentru smecheri (12 - 4 P.M), iar pt majoritatea nu. (daca vii aici, o sa vezi la ce ma refer prin smecheri). Drama + scandal + urlete, la birou si in salile de meeting. Daca proiectul tau vine din China, va trebui sa inveti chineza.

11.10.2019 - Fost angajat Full time Util (2)

Pro
Lucrezi cu repetentii clasei, managementul ii promoveaza si ii incurajeaza. Daca ai familie cu copii si alegi mediul acesta de lucru inseamna ca sunt copiii prea cuminti si ai nevoie de o doza de drama in viata ta. Stati linistiti unde sunteti, e mai bine decat aici oricum.

Contra
Santier din toate punctele de vedere: limbaj, proiecte, calitatea oamenilor angajati. Daca vii pe un proiect, cu o anumita tehnologie, fii sigur ca in 3 luni va trebui sa schimbi proiectul si tehnologia. Si s-ar putea sa ai surpriza ca nu e vorba de NodeJS, poate de oldie but goldie.

Schimbati managementul defectuos (daca oamenii vin si pleaca si problema persista, ghici care e factorul comun?) ! Nu mai angajati oameni cu atitudine de BOSS, daca nu ii puteti controla. Pentru cei cu program 12-4P.M, permiteti-le sa stea non stop acasa in loc sa ii faceti sefi. Demonstrati aptitudinile voastre manageriale prin eliminarea discriminarii si rezolvarea efectiva a problemelor.

Full time - Timisoara

Total multumit!

10.10.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Sanse de promovare

Marketing si PR

10.10.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
program de lucru
echipa

Un loc care te ajuta doar la CV

10.10.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariu mai mult decat decent
Locul ideal daca urmaresti un internship sau ultimul tau job inainte de pensionare

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca 8x8 Research and Innovations SRL

Full time

Cluj-Napoca,

Locuri de munca Adobe Romania

Full time

Bucuresti,

Foarte ok. Recomand

08.10.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salarii bune. Competitive

Adobe Romania
Adobe Romania
8x8 Research and Innovations ...
8x8 Research and Innovations ...