Imperial Tobacco

Evaluari companie Imperial Tobacco

O experienta echilibrata... pana la un punct.

09.07.2019 - Angajat Full time Util (3)

Pro
Oamenii din teren sunt extraordinari! Intelegatori, comunicativi, supportive, implicati.
Am beneficiat de sustinerea managerului meu de multe ori atunci cand am avut nevoie.
Bonuri de masa, asigurare medicala, asigurare de viata, cafea, suc, etc.

Contra
Locatia/transportul
Obsesia pentru programul fix (trebuie sa mai incalzesti scaunul 30 minute chiar daca nu mai ai nimic de facut).
Obsesia pentru „nu se poate” la orice (s-au propus fructe la birou, work from home, Bookster, 7 Card, modificari de program pentru colegii care depind de microbuze, etc).
Interpretarea faptelor in functie de interese.
Lipsa de experienta/pregatire a managerilor.
Jocuri de interese.
Lipsa comunicarii corecte cu salariatii.
Raportul taskuri-compensatii este unul total dezechilibrat.

As investi in cursuri de pregatire pentru manageri (si cand spun cursuri ma refer la ceva luat in serios, nu glumele alea de conferinte). As incerca sa ma implic mai mult in rezolvarea nemultumirilor angajatilor (se merge mult pe ideea ca nu stie angajatul ce vorbeste). As incerca sa imbunatatesc procesul de angajare a oamenilor pe pozitiile vacante (sunt multe pretentii pentru conditii minime). Daca tot se pune la dispozitie „transport” birou-acasa cu ajutorul microbuzelor, m-as asigura si ca angajatii mei pot beneficia de el (orele diferite dintre program si microbuz te lasa pe jos - un exemplu este vinerea). Sunt multe lucruri de spus, dar, din pacate, nu le va asculta nimeni.

Full time - Bucuresti

Orlandos Import Export 2001